Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Mariański: Wolę siatkówkę halową

Bartosz Mariański: Wolę siatkówkę halową

fot. archiwum

- Mimo wszystko wolę siatkówkę halową, dlatego plażówka pozostanie tylko i wyłącznie rekreacją - mówi Bartosz Mariański, libero Indykpolu AZS. Olsztynianin bardzo dobrze zaprezentował się na piasku podczas Pucharu Polski w Toruniu.

Wspólnie z Kamilem Radzikowskim okazaliście się rewelacją Pucharu Polski.

Bartosz Mariański To nasz pierwszy poważny turniej w tym sezonie, dlatego nie spodziewaliśmy się tak dobrego wyniku. Nie przygotowaliśmy nawet numerów paszportu, które wymagane są, gdy zajmie się wysokie miejsce (uśmiech). W Toruniu byliśmy w zasadzie przejazdem, dlatego cieszymy się, że udało nam się zagrać na takim poziomie.

Wcześniej nie występował pan w turniejach dla zawodowców, a jedynie amatorskich.Jeździliśmy po województwie warmińsko-mazurskim, by się trochę rozerwać, typowo rekreacyjnie. Teraz zdecydowaliśmy się na coś poważniejszego. Wpadliśmy na pomysł, by pojechać do Torunia na Puchar Polski i okazało się to strzałem w dziesiątkę.

Mieliście okazję zmierzyć się z siatkarzami, którzy przez cały rok trenują na plaży.

Z kolei my przez cały rok gramy na hali. Jedynie w wakacje mamy okazję poodbijać na piasku, a jest to po prostu nasza pasja. Tym bardziej cieszy, że przyjechaliśmy na turniej dla zawodowców i wygrywamy z reprezentantami Polski. Na koniec dostaliśmy srogą lekcję od Dominika Witczaka i Rafała Matusiaka, ale i tak jesteśmy bardzo zadowoleni.

Może po kilku takich turniejach pomyśli pan na poważnie o plażówce?

Chyba nie. Mimo wszystko wolę siatkówkę halową, dlatego plażówka pozostanie tylko i wyłącznie rekreacją. W tym sezonie chcemy jednak pojeździć na takie turnieje. Niedługo planujemy odwiedzić Wrześnię, a następnie Kraków. Kto wie, może załapiemy się na finał mistrzostw Polski w Niechorzu?

* rozmawiał Maciej Nowocień (gazeta.pl)
* więcej na olsztyn.sport.pl

 

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved