Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > XI Ogólnopolski Turniej Siatkówki Plażowej Nocą – Burzenin 2013

XI Ogólnopolski Turniej Siatkówki Plażowej Nocą – Burzenin 2013

fot. archiwum

Świąteczny czwartek sympatycy piłki siatkowej plażowej uczcili rywalizacją w organizowanym już po raz jedenasty Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki Plażowej Nocą - Burzenin 2013. Zawody zorganizowano w ramach Projektu Plażówka 2013.

Zawody te, podobnie jak inne turnieje z cyklu Projekt Plażówka 2013, przyciągnęły ponownie wiele zespołów z całego województwa łódzkiego. W eliminacjach, które rozpoczęły się od godz. 11.00, wystartowały 54 pary męskie, natomiast od godziny 15.00 do rywalizacji przystąpiło 17 par damskich.

Po wielu ciekawych spotkaniach, w których nie obyło się bez niespodzianek, do turnieju głównego awansowało 12 par męskich, do których dołączył mistrzowski zespół poprzedniej edycji, dwie pary organizatora oraz jedna dzika karta rozlosowana pomiędzy 4 zespołami, które jako ostatnie odpadły z turnieju i 8 par damskich. Nocny turniej główny otworzył pan Jarosław Janiak – wójt gminy Burzenin, który również towarzyszył zwycięskiej parze o godz. 4.20 przy tradycyjnym zgaszeniu światła na boiskach po zakończeniu turnieju. W całym turnieju na czterech boiskach rozegrano w sumie 174 mecze (w tym 138 mężczyzn i 36 kobiet). Impreza została zorganizowana dzięki staraniom Aleksandra Kowalskiego – głównego animatora siatkówki plażowej w powiecie sieradzkim – przy wsparciu Urzędu Gminy Burzenin oraz licznym sponsorom związanym z środowiskiem siatkarskim w regionie.

Ten nietypowy jak na rozgrywki siatkówki plażowej turniej, rozgrywany przy sztucznym oświetleniu, jak co roku przynosi wiele emocji i na długo zapisuje się w pamięci uczestników. Już pierwsze mecze przyniosły niespodzianki, wśród których największą było przedwczesne odpadnięcie zespołu Biernat/Skoneczny. Para zaliczana do grona faworytów całych zawodów została niespodziewanie wyeliminowana przez dobrze dysponowanych tego dnia zawodników Michalak/Ojrzyński. Dobrze zaprezentowała się natomiast dwójka Kubacki/Broniarek , która ostatecznie uplasowała się na czwartym miejscu. Po całonocnych rozgrywkach zwycięzcami turnieju zostali Michał Makowski oraz Sebastian Sobczak , którego można nazwać "etatowym" mistrzem Burzenina. Para Makowski/Sobczak przeszła przez turniej jak burza, w finale pokonując Kordiana Szpyrkę i Marcina Kapuśniaka. Trzecie miejsce przypadło dwójce Michał Wroniecki/Marcin Ozdowski.Wśród pań miłym zaskoczeniem była wysoka forma pary Hanna Kociołek/Sylwia Jaworska, które po bardzo dobrej grze i zwycięstwach nad wyżej notowanymi zespołami zakończyły turniej na najniższym stopniu podium. W meczu o trzecie miejsce duet Kociołek/Jaworska pokonał młode reprezentantki kraju – parę Strużyk/Sulewska. Po słabszym początku sezonu do rywalizacji o najwyższe laury powróciły siostry Kaja i Karolina Rogala. Bardzo pewna i skuteczna gra zaowocowała awansem do finału, w którym to siostrzany duet również udowodnił swoją wyższość, pokonując Martynę Witkowską oraz Patrycję Lipińską.

W najbliższą sobotę (8.06.) Projekt Plażówka 2013 przenosi się do Pabianic, gdzie zostanie rozegrany V turniej Pabiks Cup. Serdecznie zapraszamy.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved