Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rodzina Penczewów w PlusLidze?

Rodzina Penczewów w PlusLidze?

fot. archiwum

Nikołaj Penczew spędził ostatni sezon w Effectorze Kielce, natomiast od nowego będzie bronił barw ekipy mistrzów Polski z Rzeszowa. Tymczasem AZS Politechnika Warszawska zainteresowana jest dwoma jego braćmi - Chono i Rozalinem.

Obaj mieliby przenieść się do stolicy naszego kraju z ligi bułgarskiej. Chono i Rozalin Penczew to bliźniacy, którzy jak do tej pory zawsze reprezentują barwy tego samego klubu, a obecnie są na liście zainteresowań ekipy z Warszawy. Urodzeni w 1994 roku Bułgarzy miniony sezon spędzili w bułgarskim zespole Victorii Płowdiw. Rozalin Penczew to podobnie jak Nikołaj – przyjmujący. Zyskał po minionym sezonie uznanie w oczach trenera reprezentacji Bułgarii, Camilo Placiego i został powołany do szerokiej kadry na tegoroczną Ligę Światową. Ma za sobą również występy w juniorskiej reprezentacji Bułgarii.

Chono Penczew jest rozgrywającym i w warszawskim zespole miałby po części zastąpić na tej pozycji Fabiana Drzyzgę, który opuścił stołecznych akademików i przeniósł się do Resovii Rzeszów. Obaj bracia mają 197 centymetrów wzrostu i są stawiani wśród największych talentów bułgarskiej siatkówki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved