Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowy Puchar Świata M: Finał amerykańsko-brazylijski

Plażowy Puchar Świata M: Finał amerykańsko-brazylijski

fot. archiwum

Dzisiejszy dzień w męskich rozgrywkach Pucharu Świata plażowiczów przyniósł jedynie mecze półfinałowe. Dwa pojedynki wyłoniły pary, które jutro zmierzą się w spotkaniu o zwycięstwo. W finale zmagać się zatem będą duety z Brazylii i USA.

W pierwszym starciu półfinałowym Łotysze Plavins/Smedins musieli uznać wyższość duetu ze Stanów Zjednoczonych Gibb/Patterson. Obie pary w tym turnieju miały już na swoim koncie po jednej przegranej w rozgrywkach grupowych, jednak Amerykanie postawili w tym pojedynku wszystko na jedną kartę i choć łotewscy plażowicze starali się jak mogli, by zmienić bieg poszczególnych setów, to jednak Gibb i Patterson w ważnych momentach podejmowali odważne decyzje, ryzykowali, a to przynosiło im pozytywny skutek. W dodatku w końcówkach partii zachowywali więcej zimnej krwi, nie pozwalali zdekoncentrować się rywalom i to oni awansowali do finału.

Drugi półfinał rozpoczął się dobrze dla niemieckiej pary Erdmann/Matysik. Nasi zachodni sąsiedzi wygrali te akcje, które powinni, podbijali piłki w momentach, które były znaczące dla przebiegu seta, więc im bliżej seta, tym poczynali sobie pewniej. Nadwyżka, jaką wypracowali w trakcie seta, pozwoliła im na spokojną grę. Przegrany set nie wpłynął negatywnie na rywali, a wręcz przeciwnie. Brazylijczycy Alison/Emanuel wyeliminowali błędy, jakie przydarzały im się wcześniej, wzmocnili uderzenie z pola zagrywki i to oni zdominowali grę w kolejnej odsłonie, dzięki czemu wyrównali stan meczu na 1:1. W secie decydującym kontynuowali swoją dobrą grę, z kolei Niemcy z każdą kolejną akcją działali z coraz większą nerwowością, co zdecydowało o wygranej Brazylijczyków. Tym samym w finałowym starciu zmierzą się ze sobą dwa najwyżej rozstawione teamy.

Erdmann/Matysik – Alison/Emanuel 1:2
(21:17, 16:21, 9:15)
Plavins/Smedins, J. – Gibb/Patterson 0:2
(19:21, 20:22)źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved