Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Facundo Conte już po zabiegu

Facundo Conte już po zabiegu

fot. archiwum

Nowy nabytek PGE Skry Bełchatów i jeden z liderów reprezentacji Argentyny jest już po udanym zabiegu operacyjnym artroskopii prawego barku. Rekonwalescencja powinna potrwać około trzech miesięcy.

Przypomnijmy, że Facundo Conte w grudniu ubiegłego roku doznał kontuzji barku i przez dłuższy czas pauzował. Po okresie rehabilitacji zawodnik wrócił wprawdzie na boisko, ale kontuzja cały czas dawała o sobie znać i siatkarz zdecydował się na operację kosztem występów w reprezentacji kraju, w Lidze Światowej. Jak poinformował sam zawodnik, zabieg zakończył się sukcesem i już pod koniec sierpnia będzie mógł dołączyć do Skry. – Ten okres obejmuje zarówno leczenie, jak i rehabilitację – wyjaśnił Konrad Piechocki , prezes bełchatowskiego klubu. Szefowie drużyny z Bełchatowa poinformowali, że wiedzieli o problemach zawodnika. W podobnej sytuacji PGE Skra była w 2009 roku, kiedy wracał do niej z Trentino Michał Winiarski. Reprezentant Polski pauzował przez kilka miesięcy, a do formy doszedł dopiero na decydujące mecze ligowe.

Jeżeli chodzi o sprawy czysto personalne, wciąż nie wiadomo, kto u boku Argentyńczyka Nicolasa Uriarte będzie odpowiadał za rozegranie, bowiem rozwiązano umowy z Dante Bonifante i Pawłem Woickim. Na razie nie podjęliśmy decyzji w tej sprawie – mówi Piechocki. Zaznacza jednak, że nie należy spodziewać się rewelacji, bo nie pozwala na to budżet. Nie wiadomo także, jaka przyszłość czeka Konstantina Cupkovicia. Przypomnijmy, że z klubu oprócz obu rozgrywających odszedł także Michał Winiarski , ale niewykluczone, że do zespołu dołączy młody Bartosz Bednorz . Odeszli także Aleksandar Atanasijević i Wytze Kooistra. W zespole zmienił się sztab szkoleniowy, a do grona zawodników oprócz wyżej wymienionych Argentyńczyków dołączyli Stephane Antiga i Wojciech Włodarczyk.

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved