Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Anna Sołodkowicz na kolejny sezon w Legionowie

Anna Sołodkowicz na kolejny sezon w Legionowie

fot. Mirosław Stroński

Przez najbliższy rok Anna Sołodkowicz wciąż będzie reprezentowała barwy Siódemki Legionovii Legionowo. Dwudziestodziewięcioletnia przyjmująca przedłużyła w tym tygodniu kontrakt z zespołem prowadzonym przez Macieja Kosmola.

Powoli krystalizuje się sytuacja kadrowa w zeszłorocznym beniaminku ORLEN Ligi. Po zakończonych rozgrywkach, w których legionowianki znalazły się na 9. miejscu, sternicy klubu zdecydowali się zrewolucjonizować kształt drużyny, pozostawiając jedynie kilka zawodniczek z poprzedniego sezonu. Jedną z nich jest dwudziestodziewięcioletnia Anna Sołodkowicz, która była jedną z najlepszych zawodniczek zespołu. – Ania miała za sobą bardzo udany sezon, co zostało zauważone przez innych, a to z kolei przełożyło się na konkretne propozycje, których nie brakowało. Bardzo się cieszymy, że działaczom Siódemki Legionovii udało się zatrzymać Anię, gdyż ona dobrze się czuje w Legionowie – powiedział Radosław Rybak, menadżer siatkarski, podkreślając, że rozmowy z zarządem klubu do łatwych nie należały. – Cieszymy się, że są one (rozmowy – przyp. red.) już za nami. Były one bardzo długie, ale w końcu udało nam się dojść do porozumienia – dodał.

– Widać, że w klubie zachodzą spore zmiany, ale jestem przekonany, że Ania wciąż będzie tą zawodniczką, na której będzie się opierała gra zespołu – przyznał w rozmowie ze Strefą Siatkówki Rybak. Obok Anny Sołodkowicz w Siódemce Legionovii na pewno pozostaną: Magdalena Saad, środkowa Katarzyna Jóźwicka oraz rozgrywająca i kapitan drużyny Kinga Bąk. Sporym sukcesem działaczy z Legionowa jest zakontraktowanie Bereniki Tomsi. Reprezentantka Polski po występach na boiskach Włoch i Turcji powraca do kraju w nowej roli – atakującej. Ponadto na Chrobrego sprowadzono dwie Serbki: Tamarę Rakić i Olgę Raonić, a także młode absolwentki Szkoły Mistrzostwa Sportowego: Karolinę Szymańską oraz Aleksandrę Wójcik. W najbliższym czasie sternicy klubu planują podpisanie umowy z jeszcze jedną przyjmującą.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved