Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Żaliński zostaje w Gdańsku

Wojciech Żaliński zostaje w Gdańsku

fot. Arkadiusz Buczyński

Powołany do szerokiej kadry reprezentacji Polski przyjmujący Wojciech Żaliński, w sezonie 2013/2014 nadal będzie reprezentował barwy LOTOSU Trefla Gdańsk. Zarówno klub, jak i zawodnik byli zadowoleni z dotychczasowej współpracy.

25-letni siatkarz do Gdańska przyszedł przed rokiem, po dwóch sezonach spędzonych w Politechnice Warszawskiej. Przez większą część rozgrywek był podstawowym przyjmującym żółto-czarnych. Dwukrotnie odbierał statuetki dla najlepszego zawodnika spotkania, a sezon zakończył jako drugi najlepiej punktujący zawodnik LOTOSU Trefla.

Jego dobrą grę docenił trener Andrea Anastasi , powołując go do reprezentacji Polski. Wojciech Żaliński nie znalazł się wprawdzie w kadrze na Ligę Światową, ale tuż po otrzymaniu powołania sam twierdził, że jego celem na ten sezon reprezentacyjny jest wyjazd na Uniwersjadę, która rozegrana zostanie w dniach 6-17 lipca w Kazaniu. Skład na tę imprezę wybierze Radosław Panas , który w nadchodzącym sezonie poprowadzi także drużynę LOTOSU Trefla.

Razem z moją rodziną bardzo dobrze czujemy się w Gdańsku, nie chcieliśmy tego zmieniać. Dodatkowym argumentem, przemawiającym za pozostaniem w Trójmieście, była także osoba nowego trenera. Będzie to już mój trzeci sezon pod okiem tego szkoleniowca i wiem z doświadczenia, że praca z nim bardzo mi służy – powiedział Wojciech Żaliński, przyjmujący LOTOSU Trefla Gdańsk. – Od jakiegoś czasu w klubie zachodzi wiele zmian, dzięki którym wizerunek klubu jest coraz lepszy. Po rozmowie z prezesami doszedłem do wniosku, że nadal chcę być częścią tego projektu – dodał.źródło: sport.trefl.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved