Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > W Popradzie Słowacy lepsi od Czechów

W Popradzie Słowacy lepsi od Czechów

fot. archiwum

Czesko-słowacka rywalizacja, zakończona wygraną podopiecznych trenera Chrtianskiego, miała być dla obu ekip ostatnim szlifem przed Liga Europejską, ale też przygotowaniem do testowanej podczas tych rozgrywek reguły rozgrywania setów do 21 punktów.

Po rozegraniu trzech setów i zwycięstwie Słowaków 3:0, szkoleniowcy obu ekip ustalili, że zawodnicy rozegrają czwartą, dodatkową partię. Także w tej odsłonie triumfowali podopieczni trenera Chrtianskiego, jednak był to najbardziej wyrównany set.

Do końcowego sukcesu Słowacy potrzebowali tylko godziny i już pierwsze fragmenty spotkania zapowiadały dominację siatkarzy ze Słowacji. Skuteczne kontrataki i pewna gra w bloku pozwoliły podopiecznym trenera Chrtianskiego wypracować przewagę już w początkowej fazie pierwszej partii (7:3). Pewny punkt swojego zespołu stanowił Juraj Zaťko, który do skutecznej gry na siatce dodał punktowy serwis, zwiększając prowadzenie swojego zespołu. Kiedy przewaga zwiększyła się do sześciu oczek, Stewart Bernard wykorzystał już drugą przerwę na żądanie. Słowacy dominowali we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła, na siatce dzielił i rządził duet Kohút – Michalovič i na tablicy wyników widniał już rezultat 19:14. W przypadku partii rozgrywanych do 21. punktu można powiedzieć, że była to już bezpieczna przewaga. Seta skutecznym atakiem zakończył Paták, co dało Słowakom wygraną 21:17.

Także w drugiej partii, niemal od samego początku, widoczna była przewaga reprezentantów Słowacji. Po bloku Emanuela Kohúta podopieczni Štefana Chrtianskiego prowadzili 3:1. Na tym etapie spotkania słowacki środkowy nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, kolejno powstrzymując atakujących Czechów (6:3). As serwisowy Hyska pozwolił Czechom jeszcze uwierzyć w szanse na wygranie tej partii, a dystans dzielący obie ekipy zmniejszył się do jednego oczka (11:10). Były to jednak dobre złego początki. W polu serwisowym znakomicie radził sobie Juraj Zaťko, na siatce nie do powstrzymania był Michalovič. Skuteczne zagrania reprezentantów Słowacji przeplatały jedynie pojedyncze punktowe akcje Czechów i podopieczni trenera Bernarda ponownie musieli uznać wyższość rywali.Początki trzeciej odsłony zapowiadały wyrównaną walkę, bowiem przy wymianach punkt za punkt tym razem Czesi dotrzymywali kroku rywalom. Jednak po słowackiej stronie siatki wciąż statystyki skuteczności poprawiał duet Kohút-Michalovič. W decydującej fazie seta podopieczni trenera Chrtianskiego prowadzili dwoma oczkami (17:15). Czesi nie podjęli już walki, a dwa kolejne asy serwisowe Patáka niemal zakończyły spotkanie, przybliżając Słowaków do zwycięstwa (20:16). Spotkanie i cały mecz zakończył efektywnym zagraniem Michalovič, reprezentacja Słowacji wygrała 21:17 i w całym meczu 3:0.

Mimo końcowego wyniku szkoleniowcy ustalili rozegranie czwartej, dodatkowej partii. Tym razem trener Chrtiansky postanowił wprowadzić zmiany i tak, szansę gry otrzymali Bencz, Palgut, Piovarči, Hriňák i Javorčík. Rotacje w żadnym stopniu nie wpłynęły na osłabienie i zmianę jakości gry reprezentacji Słowacji. Dodatkowa partia także zakończyła się zwycięstwem zespołu Štefana Chrtianskiego (21:19).

Słowacja – Czechy 3:0
(21:17, 21:14, 21:17)

Dodatkowy set: 21:19

Składy zespołów:
Słowacja: Kohút (9), Michalovič (11), Paták (13), Chrtiansky ml. (4), Zaťko (8), Kašper (9), Ondrušek (libero)

Czechy: Hyský (5), Holubec (7), Bartoš (4), Široký (4), Ticháček, Finger (7), Kopáček (libero) oraz Janouch, Kriško i Fořt (8)

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved