Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sławomir Gerymski nowym trenerem KPS-u Siedlce

Sławomir Gerymski nowym trenerem KPS-u Siedlce

fot. archiwum

Karuzela transferowa w I lidze mężczyzn nabiera tempa. Dziś okazało się, że nowym szkoleniowcem KPS-u Siedlce będzie Sławomir Gerymski, który ostatnio był trenerem Energetyka Jaworzno. Jego asystentem został Maciej Nowak.

Sławomir Gerymski wcześniej pracował między innymi w Jokerze Piła, KS-ie Poznań, GTPS-ie Gorzów Wielkopolski i Energetyku Jaworzno. Z tym ostatnim zespołem w minionym sezonie walczyć miał o czołowe pozycje w I lidze. Jednak trudna sytuacja finansowo-organizacyjna jaworznickiej ekipy spowodowała, że tuż przed rozpoczęciem rozgrywek z klubu odeszli czołowi zawodnicy. Ci, którzy w nim zostali, nie byli w stanie uchronić Energetyka przed degradacją do I ligi, choć zanotowali na swoim koncie pojedyncze sukcesy takie jak: wygrane nad Stalą AZS PWSZ Nysa czy Kęczaninem Kęty. W play-out Energetyk przegrał z KPS-em Siedlce.

Trener Gerymski długo nie pozostawał bez pracy. Zainteresowanie nim wyrazili siedleccy działacze. Stosunkowo szybko doszło do porozumienia, więc w sezonie 2013/2014 poprowadzi on KPS. – Szukałem stabilnego klubu, w którym mógłbym się rozwijać, bo człowiek przecież uczy się przez całe życie. KPS jest już dwa lata w I lidze. W klubie jest dobra atmosfera i można w nim spokojnie pracować. Inni wyrażali się o nim w samych superlatywach, stąd zdecydowałem się na pracę w Siedlcach – skomentował Sławomir Gerymski. Jego asystentem zostanie Maciej Nowak, który w minionym sezonie wraz z Witoldem Chwastyniakiem prowadził siedlecki zespół po dymisji Dominika Kwapisiewicza.

Obecnie nie wiadomo jeszcze jakie zmiany zajdą w składzie siedleckiej drużyny.
– Na razie jesteśmy w trakcie rozmów z poszczególnymi zawodnikami. Na początku musimy określić się w kwestii siatkarzy, którzy w poprzednim sezonie grali w KPS-ie Siedlce. Dopiero później będziemy rozmawiali z nowymi zawodnikami, którzy zasilą nasz klub – powiedział nowy szkoleniowiec KPS-u. – Zespół trzeba wzmocnić na każdej pozycji – zakończył Sławomir Gerymski.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved