Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Olga Raonić: Wierzę, że będę mogła się tutaj sprawdzić

Olga Raonić: Wierzę, że będę mogła się tutaj sprawdzić

fot. archiwum

Jedną z nowych zawodniczek w Siódemce Legionovii Legionowo jest serbska rozgrywająca Olga Raonić. - Jest ona dobra i na pewno daje szansę rozwoju i sprawdzenia się - powiedziała o polskiej ekstraklasie reprezentantka Serbii.

Dlaczego zdecydowałaś się na grę w Polsce, w Legionowie?

Olga Raonić: – Chciałabym zacząć od tego, że moim zdaniem polska liga cechuje się bardzo wysokim poziomem. Wierzę, że będę mogła tutaj sprawdzić i potwierdzić moje umiejętności.

Wiesz już coś o naszym kraju? Jakie są różnice kulturowe w zachowaniu ludzi między Serbią a Polską?

Byłam w Polsce dwa lata temu na turnieju. Wtedy, kiedy przebywałam w Warszawie przez prawie dwa tygodnie, zapamiętałam ją jako bardzo ładne, piękne miasto… Ludzie byli bardzo uprzejmi i życzliwi. Myślę, że ludzie w Polsce mają troszkę inną mentalność niż w Serbii, ale to normalne. Wiele nacji się od siebie różni.

Konsultowałaś swoją decyzję z którąś z siatkarek z twojego kraju obecnie grających w Polsce? Co jest atrakcyjnego w naszym kraju, że tak wiele twoich rodaczek decyduje się na grę w ORLEN Lidze?

– Rozmawiam z nimi. Mają one wspaniałe wrażenia z gry w polskiej lidze. Tak jak powiedziałam, jest ona dobra, na pewno daje szansę rozwoju i sprawdzenia się.

Grałaś w różnych ligach w całej Europie: serbskiej, greckiej i niemieckiej. Mogłabyś je porównać?

Tak, rzeczywiście, oprócz rodzimej ligi grałam też w Grecji i w Niemczech. Liga grecka nie jest tak mocna, jak niemiecka. W Bundeslidze gra wiele dobrych drużyn, poziom jest na pewno wyższy i to w niej cenię.

W Siódemce Legionovii Legionowo prawdopodobnie będziesz rywalizować na swojej pozycji z Kingą Bąk. Wiesz już coś o tej zawodniczce?

Prawdę mówiąc, wciąż nie znam dziewczyn, z którymi przyjdzie mi grać. Jestem teraz na zgrupowaniu kadry narodowej, przygotowuję się do Ligi Europejskiej. Na pewno zanim wrócę, zostanę poinformowana, dowiem się o wszystkich detalach związanych z klubem. Wiem, że jest to doświadczona i bardzo dobra zawodniczka. Z tego powodu myślę, że będę mogła liczyć na jej wsparcie, jeśli chodzi o zgranie się z zespołem i „wpasowanie” w drużynę tak szybko, jak to tylko możliwe.

W ostatnim sezonie twoja drużyna, NIS Spartak Subotica, zajęła drugie miejsce w serbskiej lidze. Jakie są twoje oczekiwania, co chciałabyś osiągnąć z Siódemką Legionovią Legionowo?

W Serbii w tym roku grałyśmy w finałach. Tam aż do ostatniego momentu była walka o zwycięstwo. Nie znam jeszcze planów mojego przyszłego klubu. Oczywiście, będę starała się dać z siebie wszystko i osiągnąć jak najlepszy wynik i sukces w przyszłym sezonie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved