Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Montreux VM: Bez niespodzianek w turnieju Volley Masters

Montreux VM: Bez niespodzianek w turnieju Volley Masters

fot. archiwum

Siatkarki Sbornej, zgodnie z przewidywaniami, pokonały gospodynie turnieju Montreux Volley Masters, Szwajcarki. W meczu na szczycie grupy B Włoszki pokonały reprezentację Dominikany. O pierwszą wygraną powalczą Niemki, które zmierzą się z Japonią.

Podczas turnieju Montreux Volley Masters naprzeciw siebie stają najlepsze żeńskie drużyny. Wyraźnie poziomem od rywalek odstają jednak gospodynie, Szwajcarki. Nie inaczej było w konfrontacji z Rosjankami. Siatkarki Sbornej rozpoczęły spotkanie od nokautu, pozwalając rywalkom na zdobycie zalewie 9 punktów! W kolejnych dwóch partiach gospodynie stawiły nieco większy opór, jednak zwycięstwo Rosjanek nie było ani przez chwilę zagrożone.

W zwycięskiej ekipie najskuteczniejszą zawodniczką była Daria Isajewa , która zapisała na swoim koncie 14 punktów. Z dobrej strony pokazała się także Ksenia Bondar , która zakończyła spotkanie z dorobkiem 11 punktów, w tym 4 zdobytych po skutecznych blokach (w całym meczu Rosjanki zdobyły w ten sposób 9 punktów). Gra ekipy Szwajcarii opierała się na Laurze Unternährer , która zdobyła dla swojej drużyny 14 punktów.

Rosja – Szwajcaria 3:0
(25:9, 25:22, 25:17)Składy drużyn:
Rosja: Isajewa (14), Zarjaszko (8), Bondar (11), Pankowa, Czaplina (8), Dianskaja (5), Malowa (libero) oraz Pasjankowa, Matienko (2) i Maljk (8)
Szwajcaria: Marbach (2), Schauss (1), Stocker (5), Wigger (7), Granvorka (5), Unternährer (14), Jenny (libero) oraz Sirucek, Steinemann, Bannwart i Pauli (libero)


W meczu na szczycie grupy B spotkały się Włoszki i Dominikanki. Po bardzo wyrównanym pierwszym secie, w kolejnych dwóch przewaga siatkarek z Półwyspu Apenińskiego była już wyraźniejsza. Warto jednak zauważyć, że obydwie ekipy popełniły w meczu bardzo dużo błędów własnych. Zwyciężczynie oddały rywalkom aż 23 punkty, same zaś otrzymały 20. Włoszki nadrobiły jednak błędy skuteczną grą w ataku, zapisując w ten sposób na swoim koncie aż 42 punkty, podczas gdy rywalki zaledwie 28.

W zwycięskiej ekipie najwięcej punktów zdobyła Valentina Diouf (19). Niemal o połowę mniej, bo 10, na swoim koncie zapisała Alessia Gennari. W drużynie Dominikany zdobycze punktowe rozłożyły się bardziej równomiernie. Najlepiej punktującą zawodniczką była Priscilla Rivera Bren , zdobywczyni 8 oczek.

Włochy – Dominikana 3:0
(25:23, 25:17, 25:20)

Składy drużyn:
Włochy: Signorile (3), Bosetti (5), Diouf (19), Chirichella (8), Folie (5), Gennari (10), De Gennaro (libero) oraz Tirozzi i Bertone (2)
Dominikana: Vargas (5), Arias (3), Rodriguez (3), Echenique (1), Rivera (8), De La Cruz (2), Castillo (libero) oraz Fersola (5), Marte (2), Peña (5), Mambru (6) i Binet


Wciąż bez zwycięstwa pozostają zawodniczki reprezentacji Niemiec, które w piątek zmierzyły się z Japonkami. Obydwie ekipy w pierwszych trzech setach prowadziły wyrównaną walkę. Dwukrotnie górą były siatkarki z Kraju Kwitnącej Wiśni. W czwartej odsłonie Azjatki postawiły jednak kropkę nad "i", pewnie zwyciężając 25:14.

W reprezentacji Japonii pierwsze skrzypce grała Miyu Nagaoka, która dla swojej drużyny zdobyła 22 punkty, w tym 4 po skutecznym bloku. O pięć oczek mniej na swoim koncie zapisała Yuki Ishii. Natomiast w ekipie naszych zachodnich sąsiadów najwięcej, bo 16 punktów, zdobyła Saskia Hippe.

Obydwie drużyny popełniły bardzo dużo błędów. Niemki oddały w ten sposób rywalkom aż 26 punktów, same otrzymując od nich 22. Japonki zaprezentowały się jednak lepiej w ataku, zdobywając w ten sposób 57 "oczek".

Niemcy – Japonia 1:3
(21:25, 25:23, 22:25, 14:25)

Składy drużyn:
Niemcy: Hanke (11), Brandt (1), Geerties (6), Poll (8), Hippe (16), Schaus (4), Dürr (libero) oraz Möllers (1), Matthes (8), Keil i Kauffeldt (5)
Japonia: Nagaoka (22), Imamura (15), Shimamura (3), Fujita (1), Ishii (17), Otake (6), Zayasu (libero) oraz Nakamura, Iwasaka (5), Ishii, Matsuura i Takahashi (3)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved