Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kamil Gutkowski: Czekamy na decyzję władz PLS-u

Kamil Gutkowski: Czekamy na decyzję władz PLS-u

fot. archiwum

Czarni Radom po niezwykle udanym sezonie na zapleczu ekstraklasy zgłosili swój akces do PlusLigi. - Przede wszystkim nasz skład był bardzo mądrze zbudowany przed sezonem - mówił Kamil Gutkowski o powodach tak dobrej gry zespołu.

W zeszłym sezonie wywalczyłeś z zespołem Czarnych Radom awans do I ligi. Można powiedzieć, że poszliście "za ciosem" i wygraliście na zapleczu PlusLigi. Wypadałoby teraz spróbować swoich sił szczebel wyżej?

Kamil Gutkowski: – Co ja mogę powiedzieć? Wykonaliśmy swoją pracę najlepiej, jak tylko mogliśmy, a teraz czekamy na decyzję władz PLS-u. Osobiście, jestem dobrej myśli, a jak dalej będzie? Musimy wszyscy uzbroić się w cierpliwość.

Dla ciebie osobiście ten sezon był pełen wzlotów i upadków. Na początku dobra forma przerwana przez kontuzję. Wróciłeś do pełni zdrowia przed fazą play-off, a w półfinałowych i przede wszystkim w finałowych meczach zagrałeś, można powiedzieć, na najwyższym poziomie.Przede wszystkim nasz skład był bardzo mądrze zbudowany przed sezonem. Jeżeli jeden człowiek z układanki wypadł z powodów m.in zdrowotnych, to automatycznie w jego miejsce wchodził kolejny zawodnik i nie było widać żadnej różnicy między nami. Sezon uważam za bardzo pozytywny, ponieważ zakończył się w najlepszy możliwy dla nas sposób. Kontuzja się przytrafiła w trakcie sezonu, ale jest to wpisane w życie każdego sportowca. Osobiście cieszę się, że udało mi się wrócić do pełnej dyspozycji i w walce o triumf w lidze mogłem dołożyć swoją cegiełkę.

Najlepszy i najgorszy mecz w zakończonym sezonie to…?

Najgorszym spotkaniem na pewno był pojedynek we własnej hali ze Stalą Nysa. Zagraliśmy poniżej oczekiwań nie tylko nas samych, ale również kibiców. Jeżeli chodzi o najlepszy nasz mecz, to ciężko wybrać ten jeden, konkretny. W Lubinie czwarty mecz w play-off był bardzo dobrze przez nas rozegrany. Również w finałowym, trzecim meczu w Bielsku-Białej udało nam się zaprezentować z bardzo dobrej strony i zakończyć finałową rywalizację. Kibicom zapewne najbardziej w pamięci zapadnie drugi pojedynek finałowy z Bielskiem we własnej hali, kiedy to przegrywaliśmy w tie-breaku 9:13 i potrafiliśmy zejść z parkietu jako zwycięzcy.

Mały przedsmak PlusLigi był już w Radomiu. Każdy z nas zapamiętał dwumecz z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w Pucharze Polski. Jak ty pamiętasz te spotkania oraz czy widzisz drużynę w przyszłorocznych rozgrywkach w najlepszej lidze w Polsce?

Dla nas osobiście było to ukoronowanie całego trudu włożonego w rozgrywki Pucharu Polski, kiedy to na tygodniu graliśmy puchar, a w weekendy spotkania ligowe. Mecze były zarówno dla nas, jak i kibiców czymś niesamowitym. Mogliśmy zobaczyć i zagrać na żywo z zawodnikami pokroju Zagumnego, Fontelesa czy Ruciaka, to jest niesamowita sprawa i szansa zdobycia doświadczenia. Wyciągnęliśmy wnioski z tych spotkań i chcielibyśmy je na pewno wdrożyć w naszą grę również w przyszłym sezonie.

Na koniec jeszcze jedno pytanie. Kamil Gutkowski zostaje na przyszły sezon w ekipie Czarnych Radom czy jednak korzysta z innych ofert, które się pojawiają?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Zgłosiłem chęć pozostania w drużynie "wojskowych", jednak jak dalej potoczy się moja przyszłość, to nie zależy tylko ode mnie.

* – rozmawiał Adam Kurasiewicz (cozadzien.pl )

źródło: cozadzien.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved