Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Andriej Woronkow: Trzeba wypróbować młodych graczy

Andriej Woronkow: Trzeba wypróbować młodych graczy

fot. archiwum

Sezon poolimpijski jest znakomitym momentem na wypróbowanie nowych zawodników, na rozpoczęcie budowy zespołu z myślą o kolejnych igrzyskach. Takiego zdania jest trener reprezentacji Rosji Andriej Woronkow, który zastąpił Władimira Alekno.

Sborna w Londynie zdobyła złoty medal, pokonując w finale Brazylię 3:2.

Oczywiście bardzo chciałoby się, żeby gwiazdy naszej kadry grały jak najdłużej, pomagały odnosić sukcesy i sprawiały radość kibicom. Jednak jakby się nam nie chciało, wcześniej czy później w drużynie narodowej musi dojść do zmiany pokoleniowej. W 2013 roku, mimo wielu ważnych turniejów z Ligą Światową i mistrzostwami Europy włącznie, trzeba wypróbować młodych graczy, dać im szansę pokazania swoich możliwości – mówi Andriej Woronkow.

Od 20 maja pod jego kierunkiem Sborna przygotowuje się do rozgrywek Ligi Światowej. Rywalami Rosji w grupie B będą zespoły Iranu, Kuby, Niemiec, Serbii oraz Włoch.Andriej Woronkow przypomniał, że poza LŚ i ME w tym roku odbędą się: letnia Uniwersjada w Kazaniu, mistrzostwa świata drużyn do 23 lat oraz Puchar Wielkich Mistrzów w Japonii. – W sumie to nie jest źle, że młodzi gracze otrzymają szansę. Oni mają wielki potencjał, ale to wcale nie znaczy, że pokażą się z dobrej strony w licznych reprezentacjach Rosji w różnych kategoriach wiekowych – podkreślił.

2 czerwca w Moskwie reprezentacja Rosji spotka się z Brazylią w powtórce olimpijskiego finału. – W tym meczu chcemy sprawdzić zawodników przed rozgrywkami Ligi Światowej, zobaczyć w jakiej są formie. To jest obecnie najważniejsze zadanie. Na pewno naszym celem będzie odniesienie zwycięstwa. Nasza federacja mądrze postąpiła, organizując sparing z tak mocnym rywalem. Wszyscy doskonale pamiętamy ubiegłoroczny finał igrzysk. 2 czerwca obie drużyny zagrają towarzysko, ale na pewno będą pamiętać o Londynie i podejdą do rywalizacji mocno zmotywowani – zakończył trener Andriej Woronkow.

Z Moskwy siatkarze brazylijscy odlecą do Warszawy, gdzie 7 czerwca w hali Torwaru zagrają z Polską w grupie A Ligi Światowej (początek 17.45). Dwa dni później w łódzkiej Atlas Arenie dojdzie do drugiego spotkania tych drużyn (20.15).

Z kolei Rosjanie rozgrywki Ligi Światowej zainaugurują 7 i 8 czerwca. W Kaliningradzie spotkają się z Iranem (początek obu spotkań o 18.00 czasu miejscowego). Przypomnijmy, że Rosjanie dwukrotnie wygrali Ligę Światową – w 2002 i w 2011 roku.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved