Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowy Puchar Świata K: Amerykanki i Brazylijki przewodzą

Plażowy Puchar Świata K: Amerykanki i Brazylijki przewodzą

fot. archiwum

Rozgrywki kobiece plażowego Pucharu Świata wkroczyły w decydującą fazę. Dzisiejsze spotkania, kończące rundę grupową, nie przyniosły niespodziewanych przetasowań i wyłoniły cztery pary, które zagrają jutro w półfinałach.

Przed szansą gry o złoto staną Brazylijki Antonelli/Talita, które zmierzą się z australijską parą  Bawden/Clancy oraz Amerykanki Ross/Kessy, którym przyjdzie stoczyć walkę o finał z niemieckimi plażowiczkami Holtwick/Semmler.

Grupa A

Na zakończenie walki w zestawieniu A spotkały się dwie czołowe ekipy, które miały już zapewniony awans do półfinałów. W tym spotkaniu triumfowały Brazylijki Antonelli/Talita, które przebrnęły przez rundę grupową bez straty seta. Dla Niemek Holtwick/Semmler była to pierwsza grupowa porażka. W pierwszym dzisiejszym spotkaniu siatkarki z Niemiec odniosły znaczne zwycięstwo nad reprezentantkami Mauritiusa, które w całym meczu zdobyły zaledwie pięć oczek. Brazylijki z kolei do południa pokonały w dwóch bardzo podobnych setach czeską parę Kolocova/Slukova. W tym czasie pierwsze zwycięstwo w grupie odniosły Kanadyjki Bansley/Maloney, jednak dwie porażki z wczoraj przekreśliły ich wszelkie szanse na awans dalej.Grupa B

Rozgrywki w grupie B z kompletem zwycięstw zakończyły Amerykanki Ross/Kessy. Do wczorajszych dwóch zwycięstw, dziś reprezentantki USA dołożyły kolejne dwa, z czego ostatniego meczu nie musiały nawet rozgrywać. Mające na swoim koncie tylko porażki Włoszki Cicolari/Orsi Toth z powodu urazu wycofały się z rozgrywania tego starcia. W porannym pojedynku Amerykanki z kolei pokonały 2:0 Rosjanki Ukołowa/Komiakowa. Europejki tak naprawdę do końca walczyły o awans do półfinałów, a o jego braku decydował ostatni mecz z duetem Bawden/Clancy. To właśnie Australijki dzięki wygranej 2:0 cieszą się teraz z czekającego je jutro pojedynku półfinałowego. Wcześniej Rosjanki uległy również wspomnianej już parze Ross/Kessy, natomiast dwójka z Australii nie miała większych problemów z wygraniem spotkania z Argentynkami Gallay/Zonta. Dwójka z Ameryki Południowej, mimo że nie miała już szans na awans do dalszych rozgrywek, w swoim ostatnim meczu w turnieju pokonała Włoszki Cicolari/Orsi Toth.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved