Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Norwid Częstochowa tuż za podium w Bolzano

Norwid Częstochowa tuż za podium w Bolzano

fot. Katarzyna Kopcik

Młodzi siatkarze Exactu Systems Norwid Częstochowa zmierzyli się ze swoimi rówieśnikami z Italii, Niemiec, Czech i Austrii w ramach turnieju Euregio Cup w Bolzano. Ostatecznie uplasowali się na czwartej pozycji i długo będą wspominać udział w tej imprezie.

Po trzynastogodzinnej podróży częstochowianie zameldowali się w Bolzano i tego samego dnia wybiegli na parkiet, by zmierzyć się z włoskim zespołem Argentario Rovereto, z którym wygrali 2:0. Warto wspomnieć, że na ławce trenerskiej Norwida zasiadł Andrzej Stelmach, który wspierał zespół swoim doświadczeniem i znajomością języka włoskiego. W sobotę młodzi siatkarze spod Jasnej Góry spędzili więcej czasu na boisku, rozegrali cztery spotkania, ulegli tylko Trentino Volley 0:2. Włosi byli lepiej wyszkoleni technicznie. – We Włoszech największy nacisk kładzie się na technikę, w szczególności na przyjęcie zagrywki i grę obronną. Ich zawodnicy są wszechstronnie wyszkoleni, o czym świadczy fakt, że Simone Giannelli występował na turnieju na pozycji przyjmującego, a we włoskiej kadrze kadetów i w seniorach Trentino Volley jest rozgrywającym – opowiedział szkoleniowiec Exactu Systems, Wojciech Pudo. Kolejne sobotnie spotkania w Euregio Cup zakończyły się zwycięstwami siatkarzy spod Jasnej Góry: 2:0 z Hypo Tirol Innsbruck oraz 2:1 z Vero Volley Lid Logistic i niemiecką reprezentacją kadetów. Tym samym Norwid zajął drugie miejsce w tabeli i awansował do półfinału.

Kolejnym przeciwnikiem był Volley Segrate. I tym razem Włosi wypunktowali wszystkie słabości częstochowian. W drugim półfinale Trentino pokonało 2:1 CZU Praga. Właśnie nasi południowi sąsiedzi byli rywalami Norwida w walce o najniższy stopień podium. Częstochowianie mieli jeszcze w głowach mecz półfinałowy i ulegli Czechom 0:2. – Czterech zawodników z Pragi gra w reprezentacji swojego kraju, więc to był naprawdę mocny przeciwnik. Mimo dwóch porażek na koniec turnieju muszę pochwalić swój zespół przede wszystkim za wolę walki, że po długiej podróży znaleźli w sobie siły, żeby grać tak ciężki turniej, w trzy dni rozegrali 7 meczów – 16 setów. Poza tym ciężko było nam się przestawić na piłki mikasa, których przyjęcie przy mocnych flotach zawodników z Włoch sprawiało nam pewne problemy. Efektem tego była większa ilość piłek wystawianych do skrzydeł, a zbyt mało na środek. Musimy popracować nad cierpliwością w konstruowaniu i wykańczaniu akcji – wyjaśnił trener Pudo.

– Na turnieju podobała mi się atmosfera i to, że mogliśmy zagrać z tak dużą liczbą dobrych zespołów. Na plus na pewno zaliczę to, że zdobyliśmy nowe doświadczenie, wiele się nauczyliśmy, dzięki temu wyjazdowi poznaliśmy różne style siatkówki, a także zobaczyliśmy, jakich umiejętności nam jeszcze brakuje i nad czym musimy pracować – podsumował Kacper Stelmach, atakujący Norwida. Czwarte miejsce pozostawiło lekki niedosyt, ale dobry występ częstochowian został dostrzeżony i zespół Trentino Volley zaproponował im współpracę, a co za tym idzie – zaprosił do siebie na wspólne treningi. Dlatego w Częstochowie już myślą o organizacji międzynarodowego turnieju przed rozpoczęciem następnego sezonu.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved