Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Nimir Abdel Aziz: Gra w LŚ to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie

Nimir Abdel Aziz: Gra w LŚ to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie

fot. archiwum

Od kiedy reprezentację Holandii przejął Edwin Benne, Nimir Abdel Aziz stał się głównym reżyserem gry Oranje. Dla 21-latka jest to ogromne wyróżnienie. - Gra w Lidze Światowej jest zupełnie nowym doświadczeniem - przyznaje zawodnik.

Młody rozgrywający w tym sezonie zadebiutuje w rozgrywkach Ligi Światowej i razem ze swoją drużyną będzie chciał wygrać grupę i awansować do finału. – Myślę, że jesteśmy w stanie wygrać ze wszystkimi w naszej grupie – mówi Abdel Aziz Dla mnie gra w „Światówce” jest zupełnie nowym doświadczeniem. Podróżowanie po świecie jest męczące i trzeba sobie z tym zmęczeniem poradzić. Co więcej, będę grać przeciwko takim krajom jak Japonia, Korea Południowa i Kanada. Niektóre z tych drużyn, zwłaszcza te azjatyckie, grają zupełnie różnym systemem gry.

Abdel Aziz jest pewien, że Oranje mogą w tym sezonie kontynuować dobrą passę rozpoczętą rok wcześniej. – Kiedy po raz pierwszy spotkaliśmy się po zakończeniu rozgrywek klubowych, zauważyłem, że nasz poziom, z którego startujemy, był wyższy niż rok temu – zauważa zawodnik i dodaje: – Widać, że każdy z nas zyskał w swoim klubie doświadczenie.

Holenderski rozgrywający minione dwa sezony spędził w Cuneo, nie miał tam jednak za wiele okazji do gry, ponieważ wchodził głównie na zmiany zadaniowe na zagrywkę. – Dlatego właśnie podpisałem kontrakt z Ziraat Bankasi Ankara. Tam jestem praktycznie pierwszym rozgrywającym – tłumaczy.Abdel Aziz nie może się już doczekać meczów w Apeldoorn, gdzie reprezentacja Holandii podejmować będzie Japonię i Portugalię. To właśnie w tutejszym Dynamie Apeldoorn występował przez pewien czas młody rozgrywający. – To zawsze miło grać w domu. Mam nadzieję, że będzie dużo kibiców na meczu – kończy swą wypowiedź Abdel Aziz.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved