Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mateusz Sacharewicz blisko AZS-u Politechnika Warszawska

Mateusz Sacharewicz blisko AZS-u Politechnika Warszawska

fot. archiwum

Wszystko wskazuje na to, że nowym środkowym AZS-u Politechnika Warszawska będzie występujący ostatnio w pierwszoligowym MKS-ie Banimex Będzin Mateusz Sacharewicz. Na celowniku stołecznych działaczy jest także Jakub Skwarek.

Mateusz Sacharewicz to środkowy, który ostatni sezon spędził w MKS-ie Banimex Będzin. Mimo że drużyna prowadzona przez Rafała Legienia nie odniosła znaczącego sukcesu, to Sacharewicz był jednym z wyróżniających się ogniw ekipy znad Czarnej Przemszy. Przełożyło się to na zainteresowanie nim klubów z elity. – Nie ukrywam, że już wcześniej pojawiało się zainteresowanie moją osobą ze strony klubów z PlusLigi, aczkolwiek wszystko kończyło się na rozmowach. Teraz jest konkretna propozycja – powiedział Strefie Siatkówki Mateusz Sacharewicz.

Klubem zainteresowanym zakontraktowaniem tego zawodnika jest AZS Politechnika Warszawska. – Kontraktu jeszcze nie podpisałem – zastrzegł siatkarz. – Ale nie ukrywam, że po rozmowie z trenerem Bednarukiem jestem chętny do gry w Politechnice. Myślę, że wkrótce dojdzie do podpisania umowy – dodał.

Wcześniej z Politechniką pożegnał się Fabian Drzyzga, który wybrał ofertę Asseco Resovii Rzeszów. Najprawdopodobniej ze stołecznej drużyny odejdzie także drugi rozgrywający, Nemanja Stefanović. W związku z tym działacze warszawskiej ekipy muszą szukać nowych graczy na tę pozycję. Z naszych informacji wynika, że w ich kręgu zainteresowań jest 21-letni Jakub Skwarek, który wcześniej bronił barw między innymi Metra Warszawa, a ostatnio grał w występującym w Młodej Lidze MOS-ie Wola Warszawa, zaś miejsce drugiego rozgrywającego ma zająć bardziej doświadczony siatkarz.Przypomnijmy, że z klubu odeszli ponadto Maciej Zajder oraz Krzysztof Wierzbowski. Obaj zawodnicy od nowego sezonu będą bronili barw Lotosu Trefla Gdańsk. Z kolei ważne kontrakty z Politechniką mają: Maciej Olenderek, Maksymilian Szuleka oraz Przemysław Smoliński. Ostatnio umowy z akademickim zespołem przedłużyli także Michał Potera i Paweł Adamajtis. Najprawdopodobniej w stolicy nadal grał będzie również środkowy mistrza Polski – Dawid Dryja.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved