Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jakub Kosiek: Będziemy bawić się siatkówką

Jakub Kosiek: Będziemy bawić się siatkówką

fot. archiwum

- Kluczem do sukcesu na pewno będzie chłodna głowa. Do każdego meczu musimy podejść maksymalnie skoncentrowani, ale zarazem na pewnym luzie - mówi przed rozpoczęciem walki o awans do I ligi rozgrywający AZS-u AGH Kraków, Jakub Kosiek.

Siatkarze AZS-u AGH Kraków są największą niespodzianką drugoligowych rozgrywek. Mimo że w czwartej grupie zajęli drugie miejsce, to w turnieju półfinałowym odnieśli trzy zwycięstwa i pewnie awansowali do zmagań finałowych. – Nie byliśmy faworytem turnieju, bardziej stawiano nas w roli czarnego konia. Jednak pokazaliśmy, że jesteśmy bardzo mocnym zespołem. Ambicją i walecznością udowodniliśmy, że będziemy liczyli się w turnieju finałowym o awans do I ligi – powiedział Jakub Kosiek. – Trzy ostatnie zwycięstwa bardzo nas podbudowały przed turniejem finałowym. Na szczęście omijają nas kontuzje, a w drużynie panują pozytywne nastroje – dodał rozgrywający małopolskiego zespołu.

Być może akademicy po raz kolejny utrą nosa rywalom, tym bardziej że to ich przeciwnicy są faworytami do wywalczenia awansu. – Nie spoczywa na nas wielka presja związana z awansem do I ligi. Będziemy bawić się siatkówką i postaramy się pokazać z jak najlepszej strony – zaznaczył Kosiek. – Kluczem do sukcesu na pewno będzie chłodna głowa. Do każdego meczu musimy podejść maksymalnie skoncentrowani, ale zarazem na pewnym luzie. Jesteśmy młodą drużyną, nieograną na turniejach finałowych, dlatego musimy uważać, żeby się nie spalić – dodał zawodnik krakowskiej drużyny.

Podopieczni trenera Litwina szczególnie z Avią Świdnik mają rachunki do wyrównania, bowiem przegrali już z nią w tym sezonie pięciokrotnie. Jednak krakowianie zapowiadają, że tym razem będzie inaczej. – Nie boimy się rywali. Wyciągnęliśmy wnioski z wcześniejszych porażek. Zrobimy wszystko, aby zrewanżować się im za poprzednie niepowodzenia – zadeklarował rozgrywający AZS-u. – Pozostali przeciwnicy również nie powinni nas niczym zaskoczyć – dodał zawodnik ekipy spod Wawelu.Sezon 2012/2013 jest bardzo udany dla krakowskiego zespołu, bowiem odniósł już sukces w Akademickich Mistrzostwach Polski, a teraz rywalizuje o awans na zaplecze PlusLigi. Czy po najbliższym weekendzie akademicy będą mogli świętować podwójny triumf? – Przed sezonem założyliśmy sobie, że wywalczymy Akademickie Mistrzostwo Polski i awans do I ligi. Pierwszą część planu już zrealizowaliśmy, zdobywając złoto w Lublinie. Teraz już niedużo nam brakuje, aby w pełni wykonać nasze przedsezonowe założenia – zakończył Jakub Kosiek.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved