Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Wojciech Włodarczyk: Czuję, że to wszystko idzie w dobrym kierunku

Wojciech Włodarczyk: Czuję, że to wszystko idzie w dobrym kierunku

fot. Magdalena Bojdo

Mecze towarzyskie z Serbią były dla Wojciecha Włodarczyka okazją do debiutu w seniorskiej reprezentacji naszego kraju. - Zależało mi na tym, aby pokazać się z dobrej strony - mówi przyjmujący, który na boisku pojawił się w spotkaniu w Twardogórze.

Wielu przed swoim debiutem często wyobraża sobie, jak to będzie. Ty też myślałeś wcześniej, jak to się może potoczyć? W taki sposób wyobrażałeś sobie swój debiut w seniorskiej reprezentacji Polski?

Wojciech Włodarczyk:To prawda, sporo myśli krążyło po głowie przed meczem i podczas kilku pierwszych akcji, ale później skupiałem się tylko i wyłącznie na meczu. Zależało mi na tym, aby pokazać się z dobrej strony, bo tak naprawdę była to pierwsza okazja, by zaprezentować się polskim kibicom jako przyjmujący.

Za tobą pierwszy trudny czas w reprezentacji. Tak sobie wyobrażałeś współpracę z Andreą Anastasim i innymi kadrowiczami, czy może coś cię zdziwiło, zaskoczyło?Raczej nic mnie nie zaskoczyło. Zdawałem sobie sprawę z tego, że to będzie dla mnie bardzo ciężki sprawdzian i byłem na to gotowy. Dostaję sporo rad od trenera i od starszych zawodników, co bardzo mi pomaga, bo z dnia na dzień czuję, że to wszystko idzie w dobrym kierunku.

Wyjeżdżając do Austrii, spodziewałeś się, że obecnie będziesz w tym miejscu, w którym jesteś?

To chyba najczęściej zadawane pytanie dotychczas. Nie sądziłem, że podczas poprzedniego sezonu moja przygoda z siatkówką nabierze takiego rozpędu, więc nie tylko dla kibiców jest to spore zaskoczenie.

Przed pierwszym meczem na rynku w Miliczu m.in. Giba i bracia Grbiciowie odsłonili swoje tablice w alei siatkarskich gwiazd. Pewnie ty też chciałbyś za jakiś czas to zrobić.

Jeszcze sporo grania przede mną, bo tak na dobrą sprawę mam za sobą dopiero drugi sezon występów jako przyjmujący, a to całkiem inna bajka w porównaniu z pozycją rozgrywającego. Na pewno mam sporo do nadrobienia i bardzo ciężko będzie chociaż po części dorównać tym zawodnikom. Póki co nie myślę o tego typu rzeczach.

Już przed meczami z Serbami wiedzieliście, że zagracie innym składem w każdym z nich. Czy miałeś nadzieję, że już w Miliczu pojawisz się na boisku?

Przed meczem w Twardogórze trener w szatni podał wyjściowy skład i wiedziałem, że wyjdę w pierwszej szóstce. Za to w Miliczu cały czas byłem gotowy, aby wejść na boisko i wciąż czekałem na swoją szansę.

Ciągnęło cię wtedy do gry z kwadratu?

Oczywiście, myślę, że każdy sportowiec bardzo wyczekuje debiutu w reprezentacji swojego kraju. Podobnie było w moim przypadku, miałem nadzieję, że podczas meczów z Serbami dostanę swoją szansę i w końcu ona przyszła. Cieszę się bardzo, że mam już debiut za sobą i mam nadzieję, że jeszcze nie raz będę miał okazję zaśpiewać hymn jako reprezentant Polski przed tak wspaniałą publicznością.

Co poszło nie tak w tym drugim meczu, że to rywale triumfowali?

Myślę, że trzeci set był kluczowy w tym meczu. Mieliśmy sporą przewagę i w tej sytuacji Serbowie nie mieli już nic do stracenia, więc zaczęli ryzykować w zagrywce, co przyniosło niezły efekt. Jedna lub dwie akcje w trzecim secie mogły odmienić losy meczu i może wtedy mógłbym zaliczyć debiut do bardziej udanych.

Teraz wróciliście już do Spały i będziecie przygotowywać się do meczów z Brazylijczykami. Wiadomo, że wszyscy nie dostaną szansy na grę w tych spotkaniach. To motywuje do pracy podwójnie?

Dla mnie samo powołanie i pobyt w Spale jest wielką motywacją. Każda dodatkowa szansa na grę, czy to w meczu oficjalnym, czy w sparingowym, to ogromne wyróżnienie. Na dzień dzisiejszy wiem, że jeszcze odstaję poziomem od bardziej doświadczonych zawodników, więc jestem też świadomy tego, że muszę dać z siebie wszystko na każdym treningu, by starać się im dorównać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved