Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Vital Heynen: Liga Światowa jest dla nas niezwykle ważna i dobra

Vital Heynen: Liga Światowa jest dla nas niezwykle ważna i dobra

fot. archiwum

Już 31 maja startuje Liga Światowa 2013. Reprezentacja Niemiec, która została zakwalifikowana do grupy B, swoje zmagania rozpocznie 7 czerwca. Vital Heynen uważa, że dla jego podopiecznych udział w "światówce" będzie bardzo pożyteczny.

Reprezentacja Niemiec zmierzy się w grupie B z Włochami, Rosją, Kubą, Serbią i Iranem. Na początek rozegra dwa spotkania w Modenie z kadrą Italii (7 i 9 czerwca).

Dla podpiecznych Vitala Heynena będzie to swojego rodzaju jubileuszowa edycja. Niemcy wystąpią w Lidze Światowej po raz 10. Dotychczas najlepiej zaprezentowali się w zeszłym roku, po raz pierwszy awansując do rundy finałowej i ostatecznie zajmując piąte miejsce.

W tym roku trudno będzie powtórzyć to osiągnięcie. Przerwę letnią mają bowiem gwiazdy reprezentacji: Georg Grozer, Sebastian Schwarz czy Simon Tischer. Z drugiej strony Niemcy będą mieli bardzo mocnych rywali. Rosja, Włochy, Serbia i Kuba znajdują się w pierwszej dziesiątce rankingu FIVB. Nasi zachodni sąsiedzi znajdują się na 10. pozycji, zaś Iran plasuje się na 14. miejscu.Trener Vital Heynen przyznał, że dla jego podopiecznych Liga Światowa to dobra okazja do szlifowania umiejętności. – Liga Światowa jest dla nas niezwykle ważna i dobra. To wielkie wyzwanie dla mojej młodej drużyny, ponieważ gramy z jednymi z najlepszych zespołów.

źródło: inf. własna, volley.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved