Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Rafał Prus: Stać nas było na awans do finału

Rafał Prus: Stać nas było na awans do finału

fot. archiwum

- Nie zrealizowaliśmy założeń, jakie przed sobą postawiliśmy. Na pewno stać nas było na awans do finału, a tam mogło wydarzyć się wszystko - mówi o przegranym dla Piasta Szczecin półfinałowym turnieju II ligi kobiet trener szczecinianek, Rafał Prus.

Siatkarki Piasta odpadły z rywalizacji o awans do I ligi, mimo że rozgrywany w Częstochowie turniej rozpoczęły bardzo dobrze, od zwycięstwa 3:1 z faworytem, Developresem Rzeszów. – Zagraliśmy najlepszy mecz sezonu. Jeśli mam być szczery, to na 10 spotkań z rzeszowiankami wygralibyśmy może z trzy – ocenia postawę swoich podopiecznych Rafał Prus. Niestety, dobry wynik z tego meczu nie przełożył się na kolejne spotkanie, przegrane z SPS-em Politechnika Częstochowska 1:3. Ostatecznie szanse szczecinianek na awans do finału zostały zaprzepaszczone w przegranym 0:3 pojedynku z AZS-em LSW Warszawa. – Nie zrealizowaliśmy założeń, jakie przed sobą postawiliśmy. Na pewno stać nas było na awans do finału, a tam mogło wydarzyć się wszystko. Jesteśmy źli, ale trzeba umieć się z tym pogodzić. W tym sezonie było trudniej niż rok temu. Wiedzieliśmy, jak zbudowany będzie ten zespół, że mamy mniej możliwości. Ale byliśmy w stanie zajść dalej, osobiście jestem zawiedziony i pozostaje pewien niesmak. Liczyłem na to, że uda nam się awansować. W poprzednim sezonie mieliśmy wszystko, jeżeli chodzi o zaplecze. Zabrakło wyniku. W tym roku doszliśmy dalej, mimo że zaplecze stało się trochę uboższe – mówi trener Piasta.

Czy w przyszłym sezonie jego zespół może osiągnąć cel, jakim jest awans na zaplecze ekstraklasy? – Jeżeli klub uzyska odpowiednich sponsorów i zaproponuje warunki pod awans, to wtedy tak. Jednak nie jestem pewien, czy to wszystko uda się zrealizować – komentuje szkoleniowiec. O swojej przyszłości w klubie zaś, póki co, wypowiada się ostrożnie. – Niczego nie przekreślam, to chciałabym podkreślić. Wyraźnie zaznaczam również, że nie żałuję żadnego momentu, jaki spędziłem w Szczecinie. Poznałem kilka ciekawych zawodniczek z ogromnym sercem do gry. Sporo się nauczyłem, a czy będę kontynuował przygodę z tym klubem, okaże się w przyszłości – kończy Rafał Prus.

 źródło: Głos Szczeciński, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved