Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Jenia Grebennikov i Baptiste Geiler zagrają w Friedrichshafen

Jenia Grebennikov i Baptiste Geiler zagrają w Friedrichshafen

fot. archiwum

Dwaj Francuzi zdecydowali się na podpisanie kontraktu z niemieckim klubem. - Gra w klubie, w którym się wychowałem, w mieście, w którym się urodziłem, była dla mnie wielką radością - mówi 23-letni libero - Jenia Grebennikov.

Wiadomość o tym, że Baptiste Geiler związał się z niemieckim FVB, pojawiła się w mediach już miesiąc temu. Teraz dowiedzieliśmy się jednak, że do 26-letniego przyjmującego od przyszłego roku dołączy także Jenia Grebennikov. 23-letni libero podpisał roczny kontrakt z klubem z Niemiec po pięciu latach spędzonych w Rennes Volley.

– Jenia wywiezie z Rennes wiele pięknych wspomnień, a nam z pewnością będzie brakowało jego świetnej postawy i uśmiechu. Życzymy mu jednak wspaniałej kariery siatkarskiej, w otoczeniu najlepszych zawodników świata – możemy przeczytać na oficjalnej stronie klubu z Rennes.

– Gra w klubie, w którym się wychowałem, w mieście, w którym się urodziłem, była dla mnie wielką radością. Udało mi się wypełnić mój cel, który na początku wydawał się trochę szalony – razem z Rennes zdołaliśmy sięgnąć po tytuł, kiedy zdobyliśmy Puchar Francji w 2012 roku. Teraz wyjadę za granicę, żeby zmienić środowisko i dalej się rozwijać – powiedział Grebennikov.Po decyzji o odejściu z Rennes Grebennikov wspominał o przejściu do jednego z polskich, rosyjskich lub włoskich klubów. W ostateczności zagra w drużynie niemieckiej, co z pewnością początkowo nie było jego priorytetem. Miniony sezon ligi francuskiej był jednak raczej przeciętny w wykonaniu młodego libero. Zupełnie inaczej było dwa lata temu, kiedy Grebennikov po zdobyciu Pucharu Francji otrzymał wiele ofert z najlepszych klubów Europy. Teraz sytuacja się jednak nie powtórzyła, a Jenia zagra w Friedrichshafen.

*Tłumaczenie: Karolina Breguła (sport1.pl)

 

źródło: lnv.fr, sport1.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved