Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Andrzej Wrona: Pierwsze koty za płoty

Andrzej Wrona: Pierwsze koty za płoty

fot. Cezary Makarewicz

W środę w spalskim COS-ie rozpoczął się kolejny etap przygotowań do meczów z Brazylią w Lidze Światowej. - Mamy jeszcze trochę czasu, żeby się odpowiednio przygotować do tych spotkań - powiedział środkowy reprezentacji, Andrzej Wrona.

Spotkania rozegrane zostaną 7 czerwca w Warszawie i dwa dni później w Łodzi. Po zakończeniu zgrupowania w Spale nasza ekipa wyjedzie do stolicy i 6 czerwca będzie trenować w hali Torwaru.

Jednym z kadrowiczów jest Andrzej Wrona, który na długo zapamięta towarzyski mecz z Serbią w Twardogórze. Był to jego debiut w reprezentacji. Po spotkaniu przyznał, że na początku się trochę denerwował. – Skłamałbym, gdybym powiedział, że się nie denerwowałem. To był oficjalny mecz reprezentacji Polski, w której zagrałem po raz pierwszy. Przyznam, że na początku się stresowałem, ale potem czułem się tak, jak na każdym innym ligowym spotkaniu – powiedział środkowy reprezentacji Polski.

Podkreślił on, że celem kadry jest złapanie formy na mecze z Brazylią w Warszawie i Łodzi. – Mamy jeszcze trochę czasu, żeby się odpowiednio przygotować do tych spotkań. Myślę, że za dwa tygodnie będzie to wyglądać dużo lepiej. W tym składzie, w którym wystąpiliśmy w sobotę, trenujemy przeciwko tej pierwszej szóstce, która grała w piątek, dlatego było parę rzeczy, z których możemy być niezadowoleni. Były to pierwsze koty za płoty – mówi.Andrzej Wrona musi ostro walczyć o miejsce w reprezentacji. Konkurencja jest bardzo mocna. – Nasza drużyna ma wielu dobrych środkowych. Trener musiał wybrać najlepszą piątkę, która stanie przed szansą gry w Lidze Światowej. Cieszę się, że załapałem się do tej piątki. Jednak to trener przed meczami będzie miał ból głowy, żeby wybrać tę najlepszą trójkę. Trzeba pamiętać, że uraz kolana leczy jeszcze Grzegorz Kosok. W naszej lidze wśród wszystkich polskich zawodników jest to jedna z najmocniej obsadzonych pozycji – zakończył.

Autorką tekstu jest Katarzyna Porębska

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved