Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radosław Panas: Mamy wiele pomysłów na rozwój tego klubu

Radosław Panas: Mamy wiele pomysłów na rozwój tego klubu

fot. archiwum

W Treflu Gdańsk po uplasowaniu się w sezonie 2012/2013 na ósmym miejscu nie zachodzą duże zmiany. - W przyszłym sezonie chcielibyśmy uplasować się w granicach 6-7 miejsca - mówi o planach na przyszłość prezes gdańskiego klubu Piotr Należyty.

Zmiany w Treflu zaczęły się przede wszystkim od pozycji trenera. Miejsce Dariusza Luksa zajął Radosław Panas, który ma podobną wizję zespołu, jaką przedstawiają w Gdańsku. – Radosław Panas w odczuciu naszym oraz zawodników jest jednym z najlepszych polskich szkoleniowców. Jest osobą, która pasuje do naszej wizji klubu, który z roku na rok ma się dynamicznie rozwijać – przyznaje prezes gdańskiego klubu. – W przyszłym sezonie chcielibyśmy uplasować się w granicach 6-7 miejsca – zapowiada. Sternik klubu znad morza zdementował też plotki na temat ewentualnego transferu Piotra Gruszki. Jak na razie rozmowy z zawodnikiem nie są prowadzone, choć Należyty nie wyklucza, że do nich dojdzie.

Jak na razie Trefl nie pozyskał żadnych nowych zawodników. Z klubu odeszli natomiast Patryk Szczurek, Bartosz Kaczmarek, Matti Hietanen i Mateusz Mika. W ostatnim czasie dużo mówiło się, że szeregi gdańszczan zasili Jakub Jarosz. Do walki o reprezentanta Polski włączyła się wtedy Delecta Bydgoszcz. Ostatnio zespół Mariana Kardasa pozyskał jednak Bartosza Janeczka, więc wydaje się, że podpisanie kontraktu przez Jarosza z Treflem jest kwestią czasu. Jak na razie trener Panas szuka kolejnych wzmocnień. – Podczas pierwszego spotkania z włodarzami klubu zobaczyłem w ich oczach wielki zapał. Nadajemy na podobnych falach i mamy wiele pomysłów na rozwój tego klubu. Gdańsk to świetne miejsce do pracy i rozwoju, również mego własnego. Cieszę się, że tu jestem – mówi otwarcie nowy szkoleniowiec Trefla.

W klubie z pewnością pozostaną Bartosz Gawryszewski i Grzegorz Łomacz, którzy ostatnio przedłużyli swoje umowy. – Po ostatnich dwóch sezonach pozostał zarówno u mnie, jak i u reszty zawodników ogromny niedosyt. Włodarze klubu zrobili wiele, aby w kolejnym sezonie taki niedosyt już nie pozostał. Mam nadzieję, że sezon 2013/2014 będziemy kończyć w zdecydowanie lepszych nastrojach. Na pewno będziemy na to ciężko pracować – zapewnia rozgrywający i kapitan Trefla, Grzegorz Łomacz.źródło: inf. własna, sport.trefl.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved