Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga ruszy w połowie października

PlusLiga ruszy w połowie października

fot. archiwum

Na spotkaniu wszystkich klubów PlusLigi w Uniejowie zapadły pierwsze ustalenia dotyczące nowego sezonu. Co prawda, jeszcze nie wiadomo, ile zespołów zagra w ekstraklasie, ale pewne jest, że rozgrywki ruszą w połowie października.

Spotkanie przedstawicieli siatkarskiej elity z władzami PLPS-u pod wodzą Artura Popki było nieoficjalne, ale także obowiązkowe. Rozliczono poprzedni sezon rozgrywek, zapadły także pierwsze ustalenia na następny. Ze względu na wrześniowe mistrzostwa Europy seniorów w Polsce i Danii sezon ma zacząć się jeszcze później niż zwykle, dopiero w weekend 12-13 października. Nie ma jeszcze wstępnej wersji terminarza, bo inaczej niż w ubiegłych latach nie ma on być ustalony z klucza (np. na otwarcie mistrz Polski grał z ostatnią drużyną na wyjeździe itd.).

System rozgrywek pozostanie jednak bez zmian (czyli play-off dla ośmiu najlepszych drużyn po rundzie zasadniczej), bez względu na to, ile ostatecznie ekip wystąpi w nowym sezonie. Specjalne komisje będą jeszcze wizytować ośrodki w Radomiu i Bielsku, a decyzja w sprawie ich akcesu do PlusLigi zapadnie do końca czerwca.

W czasie dwudniowych obrad w Uniejowie reprezentanci klubów rozmawiali także z przedstawicielami sędziów. – Spotkanie dotyczyło m.in. systemu challenge. Jednym z pomysłów jest rozszerzenie o weryfikację bloku, a może także pokazywanie widoku z kamery sędziowskiej w czasie relacji telewizyjnych – opowiada Jacek Sęk, prezes Effectora.* więcej na kielce.sport.pl

 

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved