Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kontrakt z Peterem Veresem zakończył budowę składu Resovii

Kontrakt z Peterem Veresem zakończył budowę składu Resovii

fot. Łukasz Kardynał / sportsphotos.eu

- Z tym składem, który wspólnie z trenerem Andrzejem Kowalem przygotowaliśmy na przyszły sezon, mamy szansę na sukcesy i otwartą walkę z drużynami w Europie w LM - zapowiada Bartosz Górski, prezes Resovii po podpisaniu umowy z Peterem Veresem.

To już koniec spekulacji o kadrze siatkarskiej Asseco Resovii. Do zespołu mistrzów Polski przymierzani byli Cristian Savani, Wout Wijsmans czy Matthew Anderson, ale do Rzeszowa trafił Węgier – Peter Veres. To 34-letni przyjmujący najwyższego światowego formatu.

Węgierski siatkarz ma na koncie kilkanaście medali z różnych rozgrywek. Peter Veres przenosi się do Resovii z Moskwy, gdzie przez trzy ostatnie lata grał w Dynamie. Satysfakcji z pozyskania utytułowanego Węgra nie kryje wiceprezes Asseco Resovii Bartosz Górski.Podpisaliśmy roczny kontrakt. Fani siatkówki z pewnością doskonale znają tego siatkarza. My już od pięciu lat zabiegaliśmy o to, by u nas zagrał, on jednak chciał kontynuować karierę w Rosji, aż do tego momentu. Negocjacje były krótkie, to nazwisko pojawiło się niedawno. Czekaliśmy, jak rozwinie się sytuacja na rynku transferowym w Turcji, we Włoszech i w Rosji. Pojawiła się możliwość zakontraktowania zawodnika o światowym formacie, sam się zgłosił i szybko zakończyliśmy rozmowy. Peterem Veresem zakończyliśmy budowę składu. Myślę, że na każdej pozycji jesteśmy dobrze zabezpieczeni. Kibice już mogą zacierać ręce, szkoda tylko, że sezon rusza dopiero 14 października – mówi prezes rzeszowskiego klubu.

To zawodnik o ogromnym doświadczeniu i to w rozgrywkach na najwyższym europejskim szczeblu. Nam szczególnie dał się we znaki podczas pamiętnego finału Pucharu CEV, gdzie był wiodącą postacią. Z tym składem, który wspólnie z trenerem Andrzejem Kowalem przygotowaliśmy na przyszły sezon, mamy szansę na sukcesy i otwartą walkę z drużynami w Europie w Lidze Mistrzów – zapowiada Bartosz Górski.Resovia ma już kompletną kadrę. Kierownictwo klubu musi jeszcze jedynie wypożyczyć do innych zespołów zawodników, którzy nie zmieszczą się w podstawowym zestawieniu mistrzów Polski. Rzeszów już wkrótce opuszczą Rafał Buszek, Mateusz Mika, Bartosz Janeczek, Dawid Dryja i Michał Kozłowski. Z tej piątki tylko Buszek występował w Resovii w minionym sezonie.

źródło: inf. własna, Radio Rzeszów

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved