Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > W Europie rozpoczęła się walka o bilety na mistrzostwa świata

W Europie rozpoczęła się walka o bilety na mistrzostwa świata

fot. archiwum

Grecy, Chorwaci, Macedończycy, a także Słoweńcy, Estończycy i Belgowie okazali się najlepsi w pierwszej rundzie eliminacji do mistrzostw świata, jakie w 2014 roku zostaną rozegrane w Polsce. O przepustki na mistrzostwa świata walczyły również panie.

Dla męskich drużyn europejskich w mistrzostwach świata przewidzianych jest dziewięć miejsc, wliczając w to gospodarzy. W miniony weekend rozpoczęła się pierwsza odsłona walki o osiem pozostałych biletów do Polski. 12 najlepszych zespołów w rankingu rozpocznie eliminacje dopiero od trzeciej rundy. Ta zaś zostanie rozegrana od 3 do 5 stycznia przyszłego roku.

Do czołowej 12 dołączyli również wspomniani Grecy, Chorwaci, Macedończycy, Słoweńcy, Estończycy i Belgowie, którzy po weekendowych zmaganiach okazali się najlepsi w swoich grupach eliminacyjnych.

Zespoły z drugich miejsc: Holandia, Izrael, Białoruś, Rumunia, Szwecja i Ukraina nie przekreśliły jeszcze swoich szans na awans. Dla nich bowiem przewidziano dodatkową potyczkę w drugiej rundzie eliminacji, która zostanie rozegrana na przełomie 2 i 6 października.Ostatecznie w styczniu 2014 r. do walki o osiem biletów na mistrzostwa świata przystąpi 20 zespołów.

 


 

W mistrzostwach świata kobiet Europa dostała 10 miejsc, w tym jedno dla gospodyń, czyli Włoszek. Podobnie jak u panów, 12 najlepszych reprezentacji z rankingu przystąpi do walki o pozostałe osiem biletów dopiero od trzeciej rundy.

W niej znajdą się również Chorwatki, Białorusinki, Belgijki, Ukrainki, Słowaczki i Estonki, które w miniony weekend okazały się najlepsze w swoich grupach eliminacyjnych.

Tak samo jak w przypadku mężczyzn, zespoły z drugich miejsc nie przekreśliły jeszcze swoich szans na grę w trzeciej rundzie eliminacji. Dlatego też siatkarki z Czarnogóry, Izraela, Szwajcarii, Węgier, Grecji i Łotwy powalczą między sobą od 2 do 6 października o prawo gry w grupach eliminacyjnych decydujących ostatecznie o być albo nie być na mistrzostwach świata.

Warto również zaznaczyć, iż zespoły, które we wrześniowych mistrzostwach Europy zajmą dwa pierwsze miejsca, automatycznie zakwalifikują się do przyszłorocznego mundialu.

Gospodarzem męskiego czempionatu będą polskie miasta: Łódź, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Wrocław i Kraków, a zawody zostaną rozegrane od 3 do 21 września. Panie natomiast rywalizować będą na przełomie 23 września i 12 października, a najlepsze siatkarki globu gościć będą: Rzym, Mediolan, Modena, Triest, Bari i Werona.

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved