Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Srećko Lisinac: Uważam, że zakwalifikujemy się do finałów

Srećko Lisinac: Uważam, że zakwalifikujemy się do finałów

fot. Magdalena Bojdo

- Gra w silnej lidze, takiej jak polska, znaczy bardzo dużo i wpływa na progres u każdego zawodnika. Tak samo w reprezentacji. Każdy dzień spędzony z kadrą powoduje postęp - przekonuje znany z występów w AZS-ie Częstochowa reprezentant Serbii.

Wielu polskich kibiców ciekawi twoja przyszłość klubowa. Wiesz już coś na temat przyszłego sezonu?

Srećko Lisinac:Nie, myślę, że jest jeszcze za wcześnie na rozmowę o klubie, w którym będę występował. Czekam na sygnały z Bełchatowa i z AZS-u, by dowiedzieć się, co planują. Kontaktując się z nimi, podejmę decyzje o moich kolejnych krokach.

Po dobrym sezonie w klubie ponownie otrzymałeś szansę gry w reprezentacji. Jak sądzisz, jak wykorzystasz tę okazję?Gra w silnej lidze, takiej jak polska, znaczy bardzo dużo i dobrze wpływa na progres umiejętności każdego zawodnika. Tak samo teraz, w reprezentacji. Nie wiem, jak długo tu zostanę, z jakiej strony uda mi się pokazać, ale każdy dzień, w którym przebywam z kadrą narodową, oraz treningi z naszymi najlepszymi zawodnikami powodują postęp mój i wszystkich innych siatkarzy w zespole.

W zakresie jakich umiejętności zauważyłeś u siebie największy progres?

Nie wiem, w każdym spotkaniu można zobaczyć coś innego. W dwóch meczach z Polską udowodniłem, że dokonałem postępu w bloku. Nie pokazałem swoich możliwości w ataku, ale jeszcze będą szanse, by zaprezentować umiejętności we wszystkich elementach, we wszystkich częściach gry.

Może mniejsza ilość twoich ataków była spowodowana współpracą z nowymi rozgrywającymi w reprezentacji?

W każdym nowym zespole dzieje się podobnie, a tę drużynę traktuję jak nową. Przez długi czas nie grałem z rozgrywającym, z którym współpracuję tutaj. Każdy mecz jest inny i nigdy nie da się przewidzieć, jakie elementy będzie można w nim wykorzystać.

Co znaczą dla ciebie szanse otrzymane w meczach towarzyskich?

Występować w reprezentacji to coś wielkiego. Jeszcze nie zacząłem grać w spotkaniach o wysoką stawkę, ale mam nadzieję, że uda mi się to niebawem, że będę brał udział w ważnych turniejach i stanę się istotnym ogniwem naszej reprezentacji.

Gra w tych sparingach może ci pomóc w przebiciu się do węższego składu kadry?

Jasne, że tak. Bardzo miło jest poza tym występować dla takiej publiczności, w takiej atmosferze jak tutaj. Myślę, że nigdzie na świecie nie gra się w siatkówkę tak, jak w Polsce.

Jak odnajdujesz się w zmieniającej się kadrze narodowej? Jak serbska reprezentacja funkcjonuje teraz jako grupa osób?

Świetnie. To wspaniali ludzie, tworzymy bardzo miłą atmosferę. Fantastycznie jest z nimi trenować w jednej drużynie.

Jakie są twoje oczekiwania względem Ligi Światowej? Waszym pierwszym przeciwnikiem będzie reprezentacja Kuby.

Owszem, rozpoczniemy „światówkę” od starcia z Kubą, przy czym cała nasza grupa jest trudna, wszystkie zespoły z niej są silne. Bardzo ciężko będzie się zakwalifikować do turnieju finałowego, ale już od wielu dni pracujemy nad postępem w naszej grze i stale idziemy do przodu. Uważam, że w Lidze Światowej zagramy na dobrym poziomie i mam nadzieję, że zakwalifikujemy się do finałów.

Drugim z ważnych turniejów będą dla was mistrzostwa Europy…

Do mistrzostw zostało jeszcze dużo czasu. Teraz czeka nas Liga Światowa i najpierw skoncentrujemy się na niej, a dopiero później będziemy wyczekiwać europejskiego czempionatu i kolejnych turniejów.

Podsumowując, macie w tym sezonie dwa główne cele. Są one według ciebie równorzędne?

Każdy turniej jest dla nas ważny. Prawdopodobnie większa presja ciążyć będzie na nas podczas mistrzostw Europy z racji tego, że jesteśmy triumfatorami ostatniego czempionatu. Ale Liga Światowa jest dla nas bardzo, bardzo ważna i damy z siebie maksimum zarówno w jednych, jak i w drugich zawodach.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, rozgrywki towarzyskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved