Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Rozegrano kolejny turniej z cyklu Projekt Plażówka 2013

Rozegrano kolejny turniej z cyklu Projekt Plażówka 2013

fot. archiwum

W Łodzi upłynął kolejny weekend pod znakiem plażówki. Na dwóch turniejach eliminacyjnych XVII cyklu o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi organizowanych przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu UM zjawiło się blisko 100 par.

Pomimo niezbyt zachęcających warunków pogodowych w sobotę wystartowało 50 par męskich. W niedzielę padł kolejny rekord frekwencji w rywalizacji pań. Po raz pierwszy w historii w turnieju brało udział 41 zespołów żeńskich (dla porównania w organizowanych w ten weekend zawodach ogólnopolskich w Toruniu wystartowało zaledwie 25 par kobiet).

Rywalizujący w sobotę zawodnicy niezwykle ciepło przywitali gościa turnieju Małgorzatę Niemczyk, która w tym roku objęła patronat honorowy nad turniejami rozgrywanymi w ramach Projektu Plażówka 2013. Nasza znakomita siatkarka ze szczególną uwagą obserwowała uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS, których być może w przyszłości będziemy mogli oglądać na największych arenach siatkarskich świata. Młodzieżowi reprezentanci naszego kraju, podopieczni trenera Andrzeja Piotrowskiego, nie sprawili zawodu i zajęli cztery pierwsze miejsca. Po niezwykle zaciętych meczach finałowych zakończonych dopiero w trzecich decydujących setach zwyciężyła para Dominik Kmiecik/Jakub Macura przed Mateuszem Łysikowskim i Tomaszem Wierzbickim. Trzecie miejsce zajął zespół w składzie Adam Manios/Adam Andrys, a czwarte Damian Jakubiuk/Kacper Bąkiewicz.

Podczas niedzielnych rozgrywek pań niezwykle miłą niespodzianką było pojawienie się dawno niewidzianej w Łodzi Magdaleny Saad. Obecna libero drużyny ORLEN Ligi Siódemki Legionowo z przyjemnością przyjechała do Łodzi, gdzie stawiała pierwsze kroki w swojej bogatej siatkarskiej karierze. Niestety po wygraniu dwóch spotkań z uwagi na uraz partnerki musiała wycofać się z turnieju. Na zawodach po kilkuletniej nieobecności pojawił się również przedstawiciel ŁZPS-u w osobie prezesa związku Bogusława Adamskiego.Całodzienną rywalizację kobiet zakończył bratobójczy finał, w którym Olga Chojnacka w parze z Anetą Dzwonnik pokonała swoją siostrę Agnieszkę Chojnacką grająca z Niną Koźmą 2:0. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Bakuła/Klaudia Banasiak, które dopiero w trzecim secie pokonały Martynę Witkowską i Patrycję Lipińską. Warto podkreślić, że druga i trzecia para turnieju to jednocześnie finalistki i reprezentantki województwa łódzkiego w półfinałach akademickich mistrzostw Polski.

Kolejne trzy turnieje eliminacyjne odbędą się pod koniec czerwca, ale organizatorzy cyklu Projekt Plażówka 2013 zapraszają już w najbliższy czwartek (30.05.2013) do Burzenina na XI Ogólnopolski Turniej Siatkówki Plażowej Nocą. Początek eliminacji mężczyzn od godz. 11:00, kobiet od 15:00, a turniej główny tradycyjnie rozpoczyna się o 22:00.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved