Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Izabela Bełcik pozostaje w Sopocie

Izabela Bełcik pozostaje w Sopocie

fot. Cezary Makarewicz

Złotka reprezentacyjne i klubowe pozostają w Atomie Treflu Sopot. Kolejną zawodniczką po Marioli Zenik, która przedłużyła kontrakt z sopockim zespołem, jest Izabela Bełcik. - Jest tu dobry siatkarski klimat - powiedziała kapitan Trefla.

Dobrze się czuję w Trójmieście, spędziłam w Sopocie trzy lata, a w tym czasie klub wywalczył dwa mistrzostwa Polski i jeden srebrny medal – podsumowuje swój czas w sopockiej drużynie Izabela Bełcik. Jest tu dobry siatkarski klimat i świetni kibice. Cieszę się, że mogłam tu zostać na kolejny rok.

Poza tymi trofeami na koncie utytułowanej siatkarki są jeszcze między innymi Superpuchar Polski, dwa mistrzostwa Polski i jeszcze jeden srebrny medal krajowych rozgrywek, a przede wszystkim dwa złote „krążki” mistrzostw Europy (2003, 2005) oraz brązowy medal mistrzostw Starego Kontynentu (2009).

W minionym sezonie Bełcik była wiodącą postacią mistrzowskiej drużyny. Dwukrotnie wywalczała tytuł najbardziej wartościowej zawodniczki meczu – pierwszy raz w wyjazdowym spotkaniu rundy zasadniczej z PTPS-em Piła, a po raz drugi zaszczyt ten przypadł jej w ostatnim finałowym starciu z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza. Bełcik w przekroju całej ORLEN Ligi 2012/2013 zdobyła najwięcej punktów spośród wszystkich rozgrywających, stanowiąc mocny filar zespołu w polu zagrywki (34 punkty tym elementem) oraz bloku (38 punktów). Świetnie zaprezentowała się także podczas Pucharu Polski 2013, gdzie na koniec turnieju wybrano ją najlepszą zawodniczką na swojej pozycji. Doskonała postawa w minionym sezonie zaowocowała powołaniem do reprezentacji Polski prowadzonej przez Piotra Makowskiego.Umowa z jedną z najlepszych polskich rozgrywających została podpisana w piątkowe popołudnie i obowiązywać będzie – podobnie jak umowy Marioli Zenik i nowej zawodniczki sopockiej drużyny, Zuzanny Efimienko – przez jeden sezon z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Organizacja klubu z roku na rok idzie ku lepszemu, w minionym sezonie naprawdę nie było na co narzekać i to wszystko pnie się ku górze. Inne propozycje oczywiście były, w tym jedna interesująca z zagranicy, ale zdecydowałam się zostać w Sopocie – deklaruje Bełcik.

źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved