Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Frauke Dirickx podpisała kontrakt z Impelem Wrocław

Frauke Dirickx podpisała kontrakt z Impelem Wrocław

fot. archiwum

Wicemistrzyni Polski, Frauke Dirickx, podpisała kontrakt z zespołem Impelu Wrocław na sezon 2013/2014. - Szukałam nowych wyzwań, a oferta Impelu była bardzo interesująca - powiedziała na temat swojego transferu Belgijka.

Frauke Dirickx to belgijska siatkarka grająca na pozycji rozgrywającej. Reprezentantka Belgii występowała w hiszpańskiej Murcii, tureckim Fenerbahce, rumuńskim Metal Galati oraz w zespołach włoskich. Dwa ostatnie sezony spędziła w drużynie Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza. W swojej kolekcji trofeów posiada Superpuchary Włoch, Hiszpanii, Turcji i Polski. Jest dwukrotną zdobywczynią Pucharu Polski, Pucharu CEV, Pucharu Królowej oraz Pucharu Turcji. Frauke posiada także medale mistrzostw Polski, Turcji, Rumunii i Hiszpanii.

Cieszę się z możliwości gry we Wrocławiu. Szukałam nowych wyzwań, a oferta Impelu była bardzo interesująca. Chciałabym zdobyć mistrzostwo Polski i osiągnąć sukces w rozgrywkach europejskich. Wierzę, że z zespołem Impelu Wrocław przy ciężkiej pracy jesteśmy w stanie osiągnąć wiele. Miasto Wrocław bardzo mi się podoba – skomentowała Frauke Dirickx fakt podpisania kontraktu z drużyną Impelu Wrocław.

Prezes Impel Volleyball S.A., Jacek Grabowski, także nie ukrywa zadowolenia z pozyskania Frauke Dirickx. – Cieszę się, że Frauke jest zawodniczką zespołu Impelu Wrocław. Bardzo podoba mi się jej sposób prowadzenia gry. Jest prawdziwą reżyserką. Nie boi się wzięcia odpowiedzialności za grę zespołu, a decyzje, które podejmuje w kluczowych momentach spotkań, są trafne. Dodatkowo dysponuje dobrą zagrywką i potrafi sama zdobywać punkty po indywidualnych akcjach. Z jej doświadczenia na pewno skorzysta zespół, a Magda Gryka będzie miała możliwość podnoszenia swoich umiejętności przy jednej z najlepszych rozgrywających w ORLEN Lidze.Frauke Dirickx dołączyła do dotychczas zakontraktowanych zawodniczek Impelu Wrocław: Katarzyny Koniecznej, Doroty Medyńskiej, Katarzyny Mroczkowskiej, Patrycji Polak, Makare Wilson, Bogumiły Pyziołek, Moniki Martałek, Magdaleny Gryki i Agnieszki Kąkolewskiej.

źródło: impelwroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved