Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Samica wraca do Francji, Dante i Nikołow w beniaminku Ligue A?

Samica wraca do Francji, Dante i Nikołow w beniaminku Ligue A?

fot. archiwum

Podobnie jak w innych ligach, tak i we francuskiej Ligue A trwa w najlepsze kompletowanie składów drużyn. Do Francji zdecydował się powrócić po sześciu latach gry za granicą Guillaume Samica, który zasili AS Cannes. Dalsze ciekawe transfery planuje ASUL Lyon Volley.

Jeszcze nie zakończyła się rywalizacja we francuskiej lidze mężczyzn, a już rozpoczęły się pierwsze przymiarki transferowe. Jednak dopiero w maju sypnęło nad Sekwaną dość ciekawymi przetasowaniami. Sporo zamieszania poczynił beniaminek Ligue A, ASUL Lyon Volley, który zatrudnił na stanowisku trenera Silvano Prandiego. Od nowego sezonu w klubie znad Rodanu obok Loïca Le Marreca za rozegranie odpowiedzialny będzie Raphaël Redwitz, nie zabraknie też polskiego akcentu, gdyż jednym z przyjmujących ma być Mateusz Mika. Ostatnio pojawiły się informacje, jakoby do klubu mieli dołączyć były rozgrywający Skry Bełchatów, Dante Boninfante oraz Władimir Nikołow, atakujący reprezentacji Bułgarii, jednak na razie klub tych rewelacji nie potwierdza.

Kolejnym głośnym transferem w Ligue A jest powrót po sześciu latach do ligi francuskiej Guillaume’a Samiki. Francuz ostatni sezon spędził w Argentynie, w barwach Buenos Aires Unidos, z którym zdobył wicemistrzostwo kraju. Ostatnim francuskim klubem Samiki było Stade Poitevin, w których występował w sezonach 2005/2006 i 2007/2008. – Przyjście do klubu z Cannes to dla mnie wspaniałe wzywanie. Chęć ponownej gry z Pierrem (Pujolem – przyp. red.) była również mocna. Razem graliśmy w finale ligi w 2008 roku i bardzo chciałem przeżyć jeszcze raz te chwile razem z nim. Dlaczegoż by tym razem nie postawić kropki nad i, zdobywając medal? AS Cannes już od dawna miało ochotę skorzystać z moich usług, ale wcześniej to nie było możliwe. Jestem więc bardzo szczęśliwy, że dołączam do ekipy z Lazurowego Wybrzeża – mówi Samica na oficjalnej stronie klubu. Dodajmy, że oprócz Francuza do drużyny znad Morza Śródziemnego dołączyli w tym okienku transferowym także przyjmujący André Lopes (były kolega klubowy Bartosza Janeczka z Chaumont), atakujący Ludovic Castard (kibice w Polsce pamiętają go z gry w Farcie Kielce, ostatnio w Montpellier) i środkowy Dmitri Obodnikov (Bir Gold Iranian).

W odwrotnym kierunku, z ligi francuskiej za granicę, udaje się reprezentacyjny środkowy Les Bleus, Romain Vadeleux. Po dosyć przeciętnym sezonie w Chaumont, przenosi się na dwa lata do Lozanny.źródło: inf. własna, lnv.choosit.com, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved