Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Rewolucja kadrowa w Siódemce Legionovii

Rewolucja kadrowa w Siódemce Legionovii

fot. Włodzimierz Wroński

W Legionowie nadszedł czas ważnych decyzji. Wiadomo już, że zeszłoroczny beniaminek ORLEN Ligi przejdzie prawdziwą rewolucję kadrową, bowiem z klubem żegna się aż siedem zawodniczek. Do tej pory na Mazowszu ogłoszono dwa nowe transfery.

W Legionowie, choć z pewnością liczyli na więcej, cel osiągnęli. Debiutująca w ekstraklasie Siódemka Legionovia zakończyła sezon na 9. miejscu, wygrywając play-out z AZS-em Białystok, a następnie baraż o pozostanie w ORLEN Lidze z Jedynką Aleksandrów Łódzki. Po krótkim odpoczynku w klubie przyszedł czas na podsumowanie ostatnich miesięcy pracy. Wiadomo już, że nowym szkoleniowcem siatkarek z Legionowa będzie Maciej Kosmol, który przez ostatni rok pracował w Budowlanych Łódź. Do zespołu dołączyły również dwie Serbki, Olga Raonić oraz Tamara Rakić. Zdecydowanie dłuższa jest lista zawodniczek, które opuszczają drużynę z Mazowsza. Legionovia żegna się z czterema zawodniczkami, które wywalczyły najpierw awans do I ligi, a następnie do ekstraklasy: Martą Łukaszewską, Barbarą Bawoł, Martą Siwką oraz najlepszą w minionym sezonie, Małgorzatą Skorupą. W zespole nie zostaną także Ilona Gierak, Natalia Maciejczyk oraz druga rozgrywająca, Gergana Marinowa.

W klubie pozostanie dotychczasowy pierwszy szkoleniowiec drużyny. Wojciech Lalek ma teraz zająć się drużynami młodzieżowymi. W przyszłym sezonie w Arenie Legionowo z pewnością zobaczymy Annę Sołodkowicz, Katarzynę Jóźwicką, Kingę Bąk oraz libero Magdę Saad. Sternicy Siódemki Legionovii prowadzą rozmowy z Igą Chojnacką i Krystyną Michajlenko.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved