Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP kadetek: MKS Orzeł i Energa Gedania w ścisłym finale

MP kadetek: MKS Orzeł i Energa Gedania w ścisłym finale

fot. archiwum

Znamy już drużyny, które powalczą o złoty medal mistrzostw Polski kadetek, a są to ekipy z Malborka i Gdańska, które wygrały mecze półfinałowe. O piąte miejsce zagrają MKS Dąbrowa Górnicza i STS Sandecja Nowy Sącz.

W przedostatnim dniu turnieju finałowego MP kadetek rozegrane zostały cztery mecze. Najpierw rozegrano pojedynki pomiędzy drużynami, którym pozostała walka o lokaty 5-8. Rozpoczęły zawodniczki MKS-u San Pajdy z MKS-em Dąbrowa Górnicza. W tym starciu nie do pokonania okazały się kadetki z Jarosławia i chociaż gra była wyrównana, to nie pozwoliły one wrocławiankom na zdobycie nawet jednego seta. MVP tego spotkania wybrano Dżesikę Rój.

Następnie rozegrany został mecz pomiędzy czwartą drużyną z grupy A a trzecią z grupy B, czyli między UMKS-em MOS Wola i STS-em Sandecją. Obie drużyny walczyły wytrwale, mecz zakończył się dopiero tie-breakiem. W trzecim secie siatkarki ze stolicy pokazywały, że są w stanie pokonać swoje zawodniczki nawet z przewagą czternastu punktów (25:11). MVP została Katarzyna Jędrzejewska.

O miejsca 5-8:MKS San Pajda I Jarosław – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0
(25:21, 25:19, 25:21)

UMKS MOS Wola Warszawa – STS Sandecja Nowy Sącz 3:2
(23:25, 16:25, 25:11, 26:24, 16:14)

Najciekawszą częścią przedostatniego dnia zawodów były oczywiście półfinały. Dzięki nim już wiemy, które z drużyn przeszły do ścisłego finału. Po meczu UKS-u Orzeł z Gwardią Wrocław to kadetki z Malborka mogły się cieszyć z wygranej i szansy dalszej walki o tytuł mistrza. Zawodniczkom z Gwardii udało się wygrać dwa sety, jednak później zabrakło im sił, przegrały tie-breaka i tym samym pozostała im walka o trzecie miejsce na kętrzyńskim turnieju. Cały mecz był wyrównany, drużyny walczyły o każdy punkt, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Na MVP spotkania wybrano Dominikę Mikołajewską.

Zaskoczeniem może być wynik ostatniego meczu dnia. Zawodniczki Pałacu Bydgoszcz, które pięknie zaczęły turniej i były faworytkami, przegrały z Energą Gedanią Gdańsk i tym samym straciły szansę na powtórzenie swojego wyniku z poprzedniego sezonu. Obydwie drużyny miały podczas meczu spadki formy, co szczególnie widoczne było w drugim i trzecim secie, gdzie analogicznie najpierw Gedania pokonała pałacanki, dając im możliwość zdobycia jedynie czternastu punktów, a potem sytuacja się odwróciła i to gdańszczanki przegrały seta z jedynie piętnastoma punktami na koncie. Jednak w całym meczu lepsze okazały się zawodniczki Gedanii i to one, wygrywając mecz 3:1, zyskały możliwość zmierzenia się w finale z UKS-em Orzeł. MVP została Magdalena Damaske.

O miejsca 1-4:

UKS Orzeł Malbork – Impel Gwardia Wrocław 3:2
(25:23, 23:25, 27:25, 21:25, 15:10)

KS Pałac Bydgoszcz – Energa Gedania Gdańsk 1:3
(24:26, 14:25, 25:15, 22:25)

Zobacz również:
Wyniki fazy finałowej MP kadetek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved