Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krystalizuje się sztab szkoleniowy AZS-u Olsztyn

Krystalizuje się sztab szkoleniowy AZS-u Olsztyn

fot. archiwum

W sztabie szkoleniowym Indykpolu AZS Olsztyn już tylko stanowisko statystyka pozostaje niewiadomą. Przypomnijmy, że Kamil Sołoducha będzie scoutem w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Asystentem Krzysztofa Stelmacha został Wojciech Bańbuła.

25-letni krakowianin podpisał roczną umowę. Wojciech Bańbuła w minionym sezonie współpracował z I-ligowym Kęczaninem Kęty, dla którego ustalał plan przygotowania motorycznego. Pracował również z Bankiem BPS Muszynianką Fakro, gdzie odpowiadał za przygotowanie fizyczne siatkarek.

Młody krakowianin siatkówkę trenował w III-ligowym Wawelu oraz MKS-ie Biskupice, gdzie występował na pozycji rozgrywającego. Poza siatkówką II trener Indykpolu AZS ma sporo innych zajęć. Wojciech Bańbuła jest trenerem personalnym w jednym z krakowskich klubów fitness, gdzie planuje i realizuje program treningowy z osobami prywatnymi, które chcą poprawić swoją sprawność w różnych dyscyplinach sportu, zredukować masę ciała czy dojść do sprawności po kontuzjach. Ponadto prowadzi szkolenia żeglarskie na obozach, które sam organizuje i na których sprawuje opiekę nad najmłodszymi. Warto wspomnieć również o sukcesach młodego szkoleniowca. Od 2012 roku Wojciech Bańbuła pomaga w przygotowaniach jednego z zawodników sekcji gimnastyki sportowej AZS-u AWF Kraków, startującego w Pucharze Świata i mistrzostwach Europy. Prowadzony przez II trenera zawodnik zajął 1. miejsce w Pucharze Polski na kółkach gimnastycznych oraz 3. miejsce w skoku.

Wojciech Bańbuła poza obowiązkami zawodowymi cały czas się kształci i dokształca. Ukończył studia licencjackie z zakresu wychowania fizycznego na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. We wrześniu broni pracę magisterską również z zakresu wychowania fizycznego. Ponadto w czerwcu kończy studia podyplomowe na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach o kierunku: przygotowanie motoryczne w grach zespołowych. Wojciech Bańbuła poza uprawnieniami trenera siatkówki II klasy posiada instruktora żeglarstwa, kulturystyki i lekkoatletyki.Fizjoterapeutą drużyny Indykpolu AZS Olsztyn nadal pozostanie Paweł Ciesiun, który przedłużył swoją umowę z klubem. Podobnie lekarz drużyny – Wojciech Remiszewski. Niewiadomą pozostaje stanowisko statystyka, które po odejściu Kamila Sołoduchy nie zostało jeszcze obsadzone.

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved