Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Katarzyna Skowrońska zagra w Rabicie Baku

Katarzyna Skowrońska zagra w Rabicie Baku

fot. Mirosław Stroński

Polska atakująca w przyszłym sezonie zagra w Azerbejdżanie. Skowrońska dołączy tym samym do innej reprezentantki - Katarzyny Skorupy, która wraz z Rabitą wywalczyła w ubiegłym sezonie mistrzostwo Azerbejdżanu i srebrny medal w Lidze Mistrzów.

Katarzyna Skowrońska ostatnie dwa lata spędziła w lidze chińskiej w zespole Evergrande. W ostatnim czasie wiele mówiło się, że ma ona powrócić do Polski, lecz ostatecznie wybrała ofertę Rabity. – Triumf w Lidze Mistrzyń działa na mnie jak magnes. Ciągle brakuje mi tego klubowego sukcesu, dlatego oferta z Baku była dla mnie bardzo ważna – powiedziała na łamach Przeglądu Sportowego siatkarka. – W Rabicie podpisałam roczną umowę i mam nadzieję, że spełnią się moje marzenia o triumfie w najważniejszym z pucharów na Starym Kontynencie. Istotny przy wyborze był także fakt, że chciałam już wrócić do Europy. Jestem bardzo zadowolona z tej decyzji – dodała atakująca.

Klubowymi koleżankami Skowrońskiej, oprócz Katarzyny Skorupy, będą takie siatkarki, jak: Brenda Castillo, Aurea Cruz, Natasa Krsmanović i Foluke Akinradewo. Do Baku ma trafić również Rachel Rourke. Na papierze zespół wydaje się bardzo mocny, ale na to, czy Rabita zdominuje żeńską siatkówkę europejską, przyjdzie nam poczekać do następnego sezonu.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved