Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Daria Paszek: Puchar Polski to rozgrzewka przed MŚ

Daria Paszek: Puchar Polski to rozgrzewka przed MŚ

fot. archiwum

Najlepsze podczas Pucharu Polski kobiet rozgrywanego w Toruniu w ramach Plaży Gotyku okazały się Daria Paszek i Katarzyna Kociołek. To nowo utworzona para, która w tym roku powalczy jeszcze na mistrzostwach świata do lat 23, które odbędą się w Mysłowicach.

Wygrana w Pucharze Polski to dla was doskonały start sezonu.

Daria Paszek: – Każdy turniej nas cieszy, a wygrana jeszcze bardziej. Rzeczywiście, to pierwszy turniej w tym sezonie, dlatego tym bardziej jesteśmy dumne, że trzymamy formę. To oczywiście jest dla mnie taki mały przedbieg przed mistrzostwami świata do lat 23 organizowanych w Mysłowicach.

Zostałyście jedyną niepokonaną parą w turnieju.Katarzyna Kociołek: – To niesamowite doświadczenie, kiedy gramy z bardziej doświadczonymi zawodniczkami od siebie. Zawsze możemy się czegoś nauczyć. Miałyśmy też sporo przeszkód, ponieważ z Darią trenowałyśmy razem ze sobą zaledwie tydzień. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona po tym turnieju.

Ten turniej mógł być wielką niewiadomą. Podobnie jak wy, wiele innych par przyjechało praktycznie bez przygotowań.

Daria Paszek: – Dla zawodniczek, które zeszły z hali, rzeczywiście był to pierwszy turniej i zapewne wiele ze sobą nie trenowały. Trzeba jednak mieć na uwadze, że wszystkie przyjechałyśmy tutaj, by osiągnąć ten sam cel, czyli wygrać Puchar Polski.

Przed wami wspomniane już mistrzostwa świata w Mysłowicach…

Katarzyna Kociołek: – To docelowy turniej Darii, ponieważ to już jej ostatnie zawody młodzieżowe. Ja mam jeszcze inne cele, jednak zrobię wszystko, by Darka była zadowolona z tego turnieju. Będzie ciężko, ale obiecuję walkę do końca.

Z tego co wiem, Daria ma także szansę gry w mistrzostwach świata seniorek w Starych Jabłonkach.

Daria Paszek: – Coś o tym słyszałam (śmiech). Co prawda nie ma jeszcze oficjalnej decyzji, wszystko zależy od naszej trenerki. Uważam jednak, że występem w Toruniu udowodniłam, że warto, bym zagrała w tych zawodach. Zobaczymy.

*Rozmawiał Maciej Nowocień

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved