Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Daria Paszek i Katarzyna Kociołek bezkonkurencyjne

Daria Paszek i Katarzyna Kociołek bezkonkurencyjne

fot. archiwum

Na toruńskim Rynku Nowomiejskim w niedzielę zakończyły się rozgrywki Pucharu Polski kobiet w siatkówce plażowej. Najlepsze podczas imprezy organizowanej w ramach Plaży Gotyku 2013 okazały się Daria Paszek i Katarzyna Kociołek.

Paszek/Kociołek w wielkim finale pokonały Magdalenę Szczytowicz i Katarzynę Urban, czyli bardzo doświadczone zawodniczki, które miały jednak kilkuletnią przerwę w treningach plażowych. Przypomnijmy, że Urban postanowiła spróbować swoich sił w hali, a Szczytowicz zaszła w ciążę i urodziła bliźniaki. Jak same podkreślają, kochają siatkówkę plażową i wróciły do tego sportu, a pierwsze spotkania rozegrały właśnie w Toruniu.

Zanim jednak rozegrano mecze finałowe, na boiskach przy Rynku Nowomiejskim zaprezentowały się zawodniczki, które walczyły jeszcze o awans do półfinałów. Ostatecznie czwórkę najlepszych par uzupełniły Renata Bekier/Agata Oleksy oraz Agnieszka Wołoszyn/Karolina Suwińska.

Aby zagrać w wielkim finale, Paszek/Kociołek musiały zaprezentować naprawdę dobrą siatkówkę w meczu ze swoimi koleżankami, czyli Bekier/Oleksy. Spotkanie zakończyło się dopiero po trzech setach na korzyść pierwszej z par. Warto przypomnieć, że oba duety będą miały okazję zaprezentować się w Mysłowicach podczas mistrzostw świata U-23.Z kolei w drugim półfinale po raz kolejny Magdalena Szczytowicz i Katarzyna Urban pokonały parę Wołoszyn/Suwińska i tym samym umożliwiły sobie grę o pierwsze miejsce. Przypomnijmy, że duet Szczytowicz/Urban otrzymał od organizatorów dziką kartę.

Również mecz o trzecie miejsce był bardzo wyrównany. Pierwszego seta zwyciężyły Bekier i Oleksy, lecz w dwóch kolejnych lepsze okazały się Wołoszyn i Suwińska i ostatecznie to one znalazły się na najniższym stopniu podium.

W finale Paszek i Kociołek postawiły trudne warunki swoim rywalkom. Nic zresztą dziwnego, bowiem to jedna z aktualnie najlepszych par w kraju. Konsekwentną, dobrą zagrywką znacznie uniemożliwiły Szczytowicz i Urban zwycięstwo. Do tego doszły błędy ze strony doświadczonych zawodniczek i taki scenariusz dał wygraną Paszek i Kociołek.

To jednak nie koniec Plaży Gotyku 2013. W poniedziałek rozpoczną się Otwarte Akademickie Mistrzostwa woj. kujawsko-pomorskiego w Siatkówce Plażowej Kobiet. Początek o godz. 11.

Wyniki niedzielnych rozgrywek Pucharu Polski:

Przegrane na miejscach 5-6.:
Lewicka/Sroka – Bekier/Oleksy 0:2

Wołoszyn/Suwińska – Cabańska/Sobczak 2:1

Półfinały:
Wołoszyn/Suwińska – Szczytowicz/Urban 0:2

Bekier/Oleksy – Paszek/Kociołek 1:2

Mecz o 3. miejsce:
Bekier/Oleksy – Wołoszyn/Suwińska 1:2

Finał:
Szczytowicz/Urban – Paszek/Kociołek 0:2

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved