Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Zmiany kadrowe w zespole mistrzyń Polski Trefla Sopot

Zmiany kadrowe w zespole mistrzyń Polski Trefla Sopot

fot. archiwum

Obecnie po zakończonym sezonie w ORLEN Lidze trwa przerwa, która sprzyja kreowaniu wielu domysłów i plotek dotyczących transferów. Trefl Sopot na rynku nie próżnuje i mocno walczy o kolejne znakomite zawodniczki.

Zarząd klubu z Sopotu po zakończeniu rozgrywek ORLEN Ligi od razu wziął się za budowę silnego zespołu na sezon 2013/2013. Nowa drużyna ma się składać z trzonu doświadczonych zawodniczek, do których mają dołączyć młode i perspektywiczne siatkarki. Oficjalnie kontrakt przedłużyła już Mariola Zenik, a nową zawodniczką Atomu została Zuzanna Efimienko, ważne kontrakty mają jeszcze Justyna Łukasik i Magdalena Kuziak. Z wypożyczenia do zespołu wrócić ma też rozgrywająca Natalia Gajewska.

Mimo braku potwierdzenia wszystko wskazuje na to, że kolejny sezon w Sopocie spędzi rozgrywająca Izabela Bełcik, z zespołu odchodzi natomiast rezerwowa Dorota Wilk (do Aluprofu Bielsko-Biała) i najlepsza siatkarka ORLEN Ligi, Australijka Rachel Rourke (do Rabity Baku). Zaawansowane rozmowy w sprawie przedłużenia umowy prowadzone są z Noris Cabrerą i Eriką Coimbrą. Sopocką ekipę ma opuścić Julia Szeluchina. Ponadto Atom zainteresowany jest pozyskaniem gdańszczanki Bereniki Tomsi, która zakończyła swoją przygodę z drużyną Fenerbahce Stambuł. Oprócz tego klub z Wybrzeża prowadzi rozmowy z zawodniczką Muszynianki Kingą Kasprzak. Trefl oficjalnie włączył się do wyścigu o pozyskanie Małgorzaty Glinki, jednak sama zawodniczka zapowiedziała ostatnio, że zagra w Chemiku Police albo zakończy siatkarską karierę.

Cały artykuł w serwisie trojmiasto.sport.plźródło: trojmiasto.sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved