Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > W Drzonkowie trwają mistrzostwa Polski oldbojów

W Drzonkowie trwają mistrzostwa Polski oldbojów

fot. archiwum

W Drzonkowie trwają 18. mistrzostwa Polski oldbojów im. Wojciecha Zielińskiego. W składach zespołów jest wielu byłych polskich i lubuskich zawodników, grających na różnych poziomach ligowych oraz w reprezentacji kraju.

W Drzonkowie rozpoczęły się siatkarskie mistrzostwa Polski weteranów. W imprezie startuje 51 zespołów w sześciu kategoriach wiekowych: 35, 40, 45, 50, 55 i 60 lat. Mistrzostwa Polski oldbojów są okazją do spotkania byłych reprezentantów Polski, a także przyczyniają się do popularyzacji siatkówki. Józef Bartkowiak – prezes Lubuskiego Związku Piłki Siatkowej – powiedział: – Zarząd LZPS dążył do zorganizowania tej imprezy w Drzonkowie, zgłoszonych zostało 490 zawodników. Piętnaście lat temu zagrało zaledwie osiem zespołów i udział wzięło 80 zawodników. W tym roku drużyny zagrają na sześciu boiskach.

Jednym ze znanych trenerów będzie Waldemar Wspaniały: – Bardzo lubię przyjeżdżać na te zawody, spędziłem w Gorzowie Wielkopolskim wiele czasu, zawsze wracam tutaj z sentymentem. Z drużyną z Gorzowa Wielkopolskiego zdobyłem medale. W tych mistrzostwach zagrają byli reprezentanci Polski, między innymi: Mariusz Błaszczyk, Rafał Legień, Leszek Dyjewski, Mariusz Paluch, Jerzy Zwierko. Podejrzewam, że w tych zawodach zagra wielu innych zawodników. W zawodach zagra też dyrektor ORLEN Ligi, Jacek Kasprzyk. Dziękuję za zaproszenie. Jednak nawet jakbym go nie dostał, to i tak bym tutaj przyjechał, to moje 15 zawody. W międzyczasie udało się zdobyć kilka tytułów mistrza kraju w tej kategorii. Z roku na rok startuje coraz więcej ludzi. My chcemy się ze sobą spotykać – przekonywał Jacek Kasprzyk. – Cieszę się, że jest z nami Łucja Zielińska, córka człowieka, który wpoił nam, aby tę imprezę pielęgnować – dodał.

Wojciech Zieliński, patron tej imprezy, był zaangażowany w te zawody od samego początku, był niezapomnianym komentatorem sportowym. Komentował m.in. finałowy mecz reprezentacji Polski na IO w Montrealu w 1976 roku.źródło: Gazeta Lubuska, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved