Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trefl Gdańsk zainteresowany pozyskaniem Piotra Gruszki

Trefl Gdańsk zainteresowany pozyskaniem Piotra Gruszki

fot. archiwum

Polska koncepcja przyjęcia w Lotosie Treflu zaczyna nabierać kształtów. W gdańskim klubie nie wykluczają starań o byłego reprezentanta Polski Piotra Gruszkę. Na liście życzeń żółto-czarnych jest również Robert Milczarek z Effectora Kielce.

Trefl Gdańsk jest bardzo aktywny na rynku transferowym przed nowym sezonem 2013/2014. Gdańszczanie na przemian przedłużają i rozwiązują kontrakty lub po prostu nie podejmują tematu dalszej współpracy. Klub z Wybrzeża opuściło dwóch przyjmujących: Mateusz Mika oraz Fin Matti Hietanen, a także drugi libero Bartosz Kaczmarek. Klub na przyjęciu chce stawiać na Polaków. Barwy gdańskiego zespołu będzie reprezentował Krzysztof Wierzbowski, który miniony sezon spędził w AZS-ie Politechnice Warszawskiej. Drugą lukę mógłby wypełnić ktoś z większym nazwiskiem, zarząd gdańskiego klubu myśli o Piotrze Gruszce. – Jeszcze nie podejmowaliśmy takiego tematu, ale niewykluczone, że się zastanowimy. Jest to ciekawy i doświadczony zawodnik, ale trudno mi teraz powiedzieć, czy mógłby wnieść coś do naszej drużyny. Trener Panas zna go doskonale z Olsztyna, więc wie, na co go obecnie stać – mówi prezes Lotosu Trefla Piotr Należyty.

Ściągnięcie Gruszki do Gdańska mogłoby okazać się jednak tylko zabiegiem czysto marketingowym. 36-letni zawodnik ma znane nazwisko, nawet wśród osób interesujących się siatkówką od święta. W zeszłym sezonie zjawił się w byłej drużynie nowego szkoleniowca Lotosu Trefla Radosława Panasa, aby wnieść nieco doświadczenia i spokoju.

Bardziej prawdopodobne jest za to przyjście do Lotosu Trefla Roberta Milczarka, który wskoczyłby w miejsce Kaczmarka. – Interesujemy się tym zawodnikiem – podobnie zresztą jak wieloma innymi – dodaje prezes Należyty. Niespełna 30-letni siatkarz ostatnio grał w Effectorze. Na boisku pojawiał się w 75 setach sezonu 2012/2013, w trakcie których mierzący 188 cm przyjmujący zdobył 96 punktów. Gdyby udało się zakontraktować obu tych siatkarzy, to Trefl miałby komplet na pozycji przyjmującego. Ważne kontrakty z klubem mają już: Grzegorz Łomacz (rozgrywający), Paweł Rusek (libero), Bartosz Gawryszewski (środkowy), Wojciech Żaliński (przyjmujący), do tego grona dołączą Wierzbowski, Maciej Zajder (środkowy) oraz Jakub Jarosz (atakujący).Cały artykuł w: sport.trójmiasto

źródło: sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved