Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Marcin Kania: Nasza dobra gra to zasługa całego zespołu

Marcin Kania: Nasza dobra gra to zasługa całego zespołu

fot. archiwum

AKS V LO Resovia Rzeszów pokonał w ostatnim meczu grupowym łódzką Wifamę 3:0. Podopieczni trenera Artura Łozy zajęli pierwsze miejsce w grupie, a najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Marcin Kania.

– To nie mój sukces, ale całego zespołu – powiedział po meczu środkowy Resovii. – To wszystko zasługa naszej gry zespołowej. Przed spotkaniem postawiliśmy sobie cel, że musimy wygrać i to nam się udało. Bardzo chcieliśmy wyjść z grupy z pierwszego miejsca – dodał młody zawodnik. W rzeszowskiej drużynie występuje trzech zawodników z Krakowa i po trzech spotkaniach w grupie każdy z nich otrzymał już statuetkę zawodnika meczu. – Cieszymy się, że z dobrej strony reprezentujemy miasto Kraków w Resovii. Bardzo dobrze zaaklimatyzowaliśmy się w Rzeszowie – mówi Marcin Kania. Pierwsze dwa spotkania rzeszowianie wygrywali dopiero po tie-breaku, w trzecim pojedynku zwyciężyli bez straty seta. – Byliśmy bardzo zmotywowani i skupieni, wychodząc na parkiet – zaznaczył środkowy Resovii – To był dla nas bardzo ważny mecz, bo dawał nam teoretycznie łatwiejszą drogę do finału. To zaowocowało zwycięstwem, z którego bardzo się cieszymy. Wynik wskazuje na gładką wygraną, ale to wcale nie był prosty mecz.

– Myślę, że dotychczas najtrudniejszym meczem był pierwszy z Chemikiem Bydgoszcz – kontynuował bohater piątkowego spotkania – To był długi i ciężki mecz. Przegrywaliśmy 0:2, ale zdołaliśmy się odbudować i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W półfinale podopieczni trenera Artura Łozy zagrają z AZS-em UWM Olsztyn. – Z AZS-em Olsztyn zmierzyliśmy się w półfinałach we Wrocławiu i wygraliśmy 3:0, ale teraz wszystko zaczyna się od nowa i nie można patrzeć na tamten mecz. Podejdziemy do niego jak najbardziej skoncentrowani i mam nadzieję, że wyjdziemy z niego zwycięsko. W drugim półfinale Jastrzębski Węgiel podejmować będzie warszawskie Metro. – Patrząc po wynikach, obie drużyny są na podobnym poziomie. Będzie to na pewno bardzo ciekawy i ciężki mecz dla obu drużyn – zakończył Marcin Kania.

 źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved