Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Laura Tomsia z Podlasia przenosi się na Podbeskidzie

Laura Tomsia z Podlasia przenosi się na Podbeskidzie

fot. archiwum

W latach 2008-2011 na pozycji środkowej w barwach BKS-u Aluprof Bielsko-Biała występowała Berenika Tomsia. Teraz na Podbeskidzie trafiła jej młodsza siostra Laura, która będzie nową atakującą czwartej drużyny ORLEN Ligi.

Laura Tomsia ostatni sezon spędziła na Podlasiu, broniąc barw AZS-u Białystok, który po przegranym play-out z Siódemką Legionovią Legionowo pożegnał się z ekstraklasą. Dwudziestoletnia Tomsia jest wychowanką Energi Gedanii Gdańsk, z którą zdobywała medale młodzieżowych mistrzostw Polski. Jest też reprezentantką Polski juniorek. Po zakończonym szkoleniu w sosnowieckiej Szkole Mistrzostwa Sportowego trafiła do Trefla Sopot, skąd została wypożyczona do Gedanii Żukowo. W sezonie 2011/2012 była atakującą AZS-u WBSiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Po roku gry na zapleczu ekstraklasy podpisała dwuletni kontrakt z AZS-em Białystok, który w obliczu kłopotów organizacyjno-finansowych zespołu z Podlasia został rozwiązany po zakończonym sezonie.

Co ciekawe, dwa lata temu w Bielsku-Białej grała starsza siostra Tomsi, Berenika, która trafiła do BKS-u w sezonie 2008/2009, a której pozyskaniem zainteresowane są obecnie Atom Trefl i Legionovia Legionowo. Wiadomo już, że w ekipie bielszczanek nie zagrają: Joanna Wołosz, Gabriela Wojtowicz, Milada Bergrova, Elisa Cella, Agata Sawicka i Ewelina Sieczka. Do tej pory klub z Podbeskidzia potwierdził jedynie transfer Natalia Strózik z SMS-u Sosnowiec i Karoliny Ciaszkiewicz, która wróciła na Rychlińskiego po rocznej przerwie. Z naszych informacji wynika, że BKS Bielsko-Biała zakontraktował również Dorotę Wilk i Aleksandrę Trojan.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved