Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Kubańczycy odkryli karty

Kubańczycy odkryli karty

fot. archiwum

Siatkarze reprezentacji Kuby wyruszyli do Buenos Aires, gdzie rozegrają cztery spotkania kontrolne mające przygotować ekipę Orlando Samuelsa Blackwooda do rozgrywek Ligi Światowej. W składzie wicemistrzów świata nie zabrakło nowych twarzy.

Argentyna to dziesiąta drużyna ostatniej edycji Ligi Światowej, a jednocześnie gospodarz tegorocznego turnieju finałowego, w którym zmierzy się sześć najlepszych ekip. Po raz drugi reprezentacje gościć będzie Mar del Plata. Właśnie z organizatorem Final Six zdecydowali zmierzyć się Kubańczycy, aktualni wicemistrzowie świata i brązowi medaliści ubiegłorocznych rozgrywek LŚ.

W przebudowanej ekipie trenera Blackwooda na skrzydłach zagrają Rolando Cepeda, Lázaro Fundora, Abraham Alfonso i Yordan Bisset. Za rozegranie odpowiadać będą Lian Sem Estrada i Leandro Macías. Parę libero stanowić będą Keibel Gutiérrez i Gustavo Leyva, a skład uzupełnią środkowi Isbel Mesa, David Fiel, Danger Quintana i Liván Osoria.

Trzy spośród czterech spotkań Kubańczycy rozegrają z Argentyną, natomiast czwarty przeciwnik nie jest jeszcze znany. Na pewno będzie to zespół z Ameryki Południowej. Skład gospodarzy Final Six Ligi Światowej nie jest niespodzianką. Na rozegraniu zagrają Luciano De Cecco i nowy nabytek bełchatowskiej Skry Nicolás Uriarte. Skrzydłowi to Rodrigo Quiroga, Cristian Poglajen, Federico Pereyra, Pablo Bengolea oraz Nicolás Bruno. Właśnie na tej pozycji zabraknie Facundo Conte, który zdecydował się poddać operacji barku i nie pojawi się w tegorocznych rozgrywkach popularnej „światówki”. Obok wspomnianego Uriarte również ten zawodnik od nowego sezonu zagra w barwach PGE Skry Bełchatów. Ekipę Javiera Webera uzupełnią środkowi Pablo Crer, Sebastián Solé, Martín Ramos i Maximiliano Gauna oraz libero Alexis González, Facundo Santucci, a także zawodnicy uniwersalni Iván Castellani, Bruno Romanutti i Guillermo García.Przypomnijmy, finałowy turniej Ligi Światowej rozgrywany będzie od 17 do 21 lipca, natomiast eliminacje rozpoczną się za niespełna tydzień, 31 maja i potrwają do 14 lipca. Argentyńczycy zagrają w nich w grupie A z Polską, USA, Bułgarią, Francją i Brazylią. Kubańczycy natomiast zmierzą się w grupie B, a ich przeciwnikami będą Rosjanie, Włosi, Niemcy, Serbowie i Irańczycy.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved