Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kolejny Argentyńczyk trafi do PlusLigi?

Kolejny Argentyńczyk trafi do PlusLigi?

fot. Matías Rosa

Kolejny Argentyńczyk ma szansę trafić na salony polskiej ekstraklasy. Jak się dowiedziała Strefa Siatkówki, obok Facundo Conte i Nicolasa Uriarte w PlusLidze być może będzie można zobaczyć klubowego mistrza Ameryki Południowej, Pablo Bengolea.

Nad Wisłą okienko transferowe trwa w najlepsze, każdego dnia kluby PlusLigi donoszą o kolejnych wzmocnieniach. Bardzo prawdopodobne jest, że w polskiej ekstraklasie wystąpi świeżo upieczony mistrz Argentyny i klubowy mistrz Ameryki Południowej, Pablo Bengolea. Gdyby transfer tego niespełna dwudziestosześcioletniego przyjmującego doszedł do skutku, byłby on obok Facundo Conte i Nicolasa Uriarte kolejnym Argentyńczykiem, który zagrałby w przyszłym sezonie w naszej lidze. Informację o rozmowach z Bengolea potwierdził menadżer zawodnika, Radosław Rybak.Mogę jedynie potwierdzić, że w chwili obecnej prowadzone są negocjacje w sprawie sprowadzenia Pablo do Polski. Ze swojej strony bardzo się cieszę, że będzie miał on szansę pokazania się w PlusLidze. Miniony sezon był dla tego chłopaka bardzo udany, bowiem sięgnął po mistrzostwo kraju i mistrzostwo kontynentu – przyznał w rozmowie ze Strefą Siatkówki menadżer zawodnika. Rybak nie chciał jednak zdradzić, które kluby są zainteresowane pozyskaniem Argentyńczyka. – W tej chwili czekamy na rozwój sytuacji, ale z wiadomych powodów nie mogę powiedzieć z jakimi zespołami rozmawiamy – dodał.

Pablo Bengolea znany jest w Europie. W latach 2008-2011 występował w hiszpańskich i francuskich zespołach, jednak siatkarską karierę rozpoczynał w Club Atlético Vélez Sarsfield skąd przeszedł do Belgrano de Cordoba. W sezonie 2008/2009 bronił barw SPiSP Tarragona, a dwa lata później wraz z AS Cannes występował w Lidze Mistrzów. Bengolea po kilkumiesięcznym epizodzie w SCC Berlin wrócił do Argentyny, gdzie grał w UPCN Volley Club, z którym w tym sezonie sięgnął po mistrzostwo Argentyny i złoty medal klubowych mistrzów Ameryki Południowej. W Argentynie został uznany za najwartościowszego zawodnika ligi. Warto podkreślić, że wśród najlepiej atakujących znalazł się na 3. pozycji, a w klasyfikacji na najlepiej punktujących znalazł się w pierwszej dziesiątce. Dobra postawa Bengolea nie ubiegła uwadze Javierowi Weberowi, który powołał go do kadry Argentyny na mecze Ligi Światowej. – Pablo to dobry zawodnik. Interesują się nim kluby z Argentyny i Brazylii, ale ten bardzo chciałby grać w Polsce. Myślę, że w przyszłym tygodniu wszystko będzie już wiadomo – tajemniczo przyznał Radosław Rybak.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved