Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Wrona: Byłem już właściwie zdecydowany na Rzeszów

Andrzej Wrona: Byłem już właściwie zdecydowany na Rzeszów

fot. Cezary Makarewicz

- Miguel chciał, żebym odgrywał ważną rolę w tym zespole - mówi o kulisach swojego transferu Andrzej Wrona. Świeżo upieczony środkowy bełchatowian opowiada o swoich nadziejach przed występami w ekipie siedmiokrotnych mistrzów Polski.

O samej chęci pozyskania mnie do Bełchatowa mówił Stephane (Antiga – przyp. red.), bo miał kontakt z Miguelem (Falasca – przyp. red.) i mówił, że jest taki temat i rozmawiają o mnie z prezesem Piechockim – mówi w rozmowie z portalem skra.tv Andrzej Wrona.Ale przez długi czas nie było żadnego odzewu, a miałem konkretne propozycje z Jastrzębia i Resovii.

Były środkowy bydgoskiej Delecty przyznaje, iż w kwestii przyszłorocznego sezonu miał już konkretne plany, niezwiązane jednak z Bełchatowem. – Byłem już właściwie zdecydowany na Rzeszów i dzień przed ostateczną decyzją zadzwonił prezes Piechocki i wyraził swoje zainteresowanie. To zmieniło o 180 stopni moje myślenie – dodaje.

Wychowanek warszawskiego Metra przyznaje, że do zmiany decyzji namówił go nowy trener bełchatowian. – Rozmowa z Miguelem na skypie (…) dużo mi nakreśliła – zaznacza Wrona. – Miguel przedstawił mi swoją filozofię, jak ten zespół miałby wyglądać i chciał, żebym odgrywał w nim ważną rolę.24-letni siatkarz uważa, że w Skrze będzie miał większe szanse na grę niż w ekipie mistrzów Polski. – Fajnie jest iść do drużyny, która tak naprawdę powstaje na nowo – twierdzi wicemistrz Polski w barwach AZS-u Częstochowa. – Na pewno dla mnie jest to lepsze rozwiązanie niż iść do takiej maszynki jak Rzeszów, która już funkcjonuje od dwóch lat (…) Tam byłbym tylko jakimś uzupełnieniem – podkreśla Wrona.

W Bełchatowie mierzący 206 centymetrów warszawiak nie będzie miał jednak zagwarantowanego miejsca w wyjściowym ustawieniu. – Miguel powiedział, że każdy zaczyna od zera i nie jest powiedziane, że będzie grał ten i ten. Ja już się cieszę na tę rywalizację. Z Karolem (Kłosem – przyp. red.) przyjaźnimy się i bardzo długo się znamy. Na pewno byłoby fajnie, gdybyśmy razem na parkiecie występowali w szóstce. Ja będę walczyć, żeby na tym boisku być jak najczęściej – przekonuje w rozmowie z portalem skra.tv Andrzej Wrona.

źródło: inf. własna, skra.tv

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved