Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plaża Gotyku 2013: Kwalifikacje bez emocji

Plaża Gotyku 2013: Kwalifikacje bez emocji

fot. archiwum

Plaża Gotyku 2013 wystartowała na dobre. W kwalifikacjach do turnieju głównego Pucharu Polski w siatkówce plażowej kobiet niespodzianek jednak nie było, podobnie jak emocji. Spośród 11 spotkań tylko jedno rozstrzygnęło się po tie-breaku.

W kwalifikacjach zagrało 18 zespołów, a rozgrywki odbywały się systemem pucharowym. O ile niektóre duety mogły w pierwszej rundzie liczyć na wolny los, to w drugiej musiały się już bić o awans do turnieju głównego. Wygrały wszystkie ekipy, które były faworytami swoich spotkań. Co ciekawe, trzysetowy pojedynek kibice zobaczyli dopiero w ostatnim meczu piątkowych zmagań. Tokarska i Woźniak po tie-breaku pokonały Latkowską i Kwiatkowską.

Wyniki kwalifikacji

I rundaTomala/Gruczek – wolny los
Nowotnik/Kulińska – Józefowicz/Choczewska 2:0
Gruszczyńska/Włoch – wolny los
Góral/Puławska – wolny los
Wróblewska/Monika Pietroczuk – wolny los
Rychlica/Sulewska – wolny los
Strojna/Wardak – wolny los
Saad/Gajewska – wolny los
Brzóska/Słonecka – Tokarska/Woźniak 0:2
Cabańska/Sobczak – wolny los
Młodecka/Bareja – wolny los
Marta Pietroczuk/Stępień – wolny los
Bukowicka/Kaczmarek – wolny los
Adamek/Płaczek – Trybuła/Saganowska 2:0
Gancarczyk/Pilarek – wolny los

II runda:

Tomala/GruczekNowotnik/Kulińska 2:0
Gruszczyńska/WłochGóral/Puławska 2:0
Wróblewska/Monika PietroczukRychlica/Sulewska 2:0
Strojna/Wardak – Saad/Gajewska 0:2
Cabańska/Sobczak – Mołdecka/Bareja 2:0
Marta Pietroczuk/Stępień – Bukowiecka/Kaczmarek 2:0
Adamek/Płaczek – Gancarczyk/Pilarek 0:2
Latkowska/Kwiatkowska – Tokarska/Woźniak 1:2

Powiedziały po eliminacjach:

Paulina Gajewska:Uwielbiam wracać do Torunia. Podczas turnieju zawsze panuje znakomita atmosfera, wszystko jest profesjonalnie przygotowane. Na ten turniej przyjeżdżają zawodniczki stricte plażowe i jest tutaj z kim rywalizować. Nawet jak się nie wejdzie do pierwszej czwórki, to i tak jest fajnie. Rywalki rzeczywiście nie postawiły nam większych warunków, ale to młode dziewczyny i mają jeszcze czas, by osiągnąć coś w siatkówce plażowej. Szczerze, to nie miałyśmy nawet za bardzo czasu, by potrenować przed sezonem plażowym. Byłyśmy może na trzech treningach, więc powtórka wyniku z zeszłego roku byłaby super.

Aneta Gancarczyk i Sylwia Pilarek:Ten turniej jest dla nas wprowadzeniem w sezon, ponieważ dopiero co zakończyłyśmy rozgrywki w hali. Dałyśmy sobie jeden dzień luzu i w zasadzie bez treningu przyjechałyśmy do Torunia. To zresztą było widać na piachu, ponieważ sporo się namęczyłyśmy, by wygrać. Nie wyglądało to najlepiej. W ubiegłym roku sezon plażówki był bardzo krótki i nie na wszystkich turniejach mogłyśmy zagrać. Nie mamy więc punktów i musiałyśmy przedzierać się przez eliminacje. Musimy się rozruszać, bo trudno się gra z dziewczynami, które są w formie. Nie chcemy się jednak spinać na ten turniej, bo jest to bez sensu. Nie miałyśmy przygotowania do sezonu plażowego, ale wiemy też, że to nie jest usprawiedliwienie, dlatego postaramy się jeszcze pokazać, na co naprawdę nas stać.

Już jutro do zakwalifikowanych par dołączą rozstawione ekipy z turnieju głównego, a wśród nich są m.in. Agata Lewicka/Barbara Sroka, Magdalena Michoń-Szczytowicz/Katarzyna Urban czy Agnieszka Wołoszyn/Karolina Suwińska. Nie zabraknie także innych utytułowanych zawodniczek, takich jak Jagoda Gruszczyńska, Joanna Wiatr, Katarzyna Kociołek czy Daria Paszek.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved