Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dwóch zawodników podpisało umowy z Delectą Bydgoszcz

Dwóch zawodników podpisało umowy z Delectą Bydgoszcz

fot. archiwum

Wygląda na to, że to koniec trzęsienia ziemi w czwartej ekipie PlusLigi. Po odejściu trenera Piotra Makowskiego i ośmiu zawodników Delecta zaczyna kompletować skład. Dziś podpisy na umowach złożyli zawodnicy grający na pozycjach libero i atakującego.

Pierwszym z nich jest Tomasz Bonisławski, który z bydgoskim klubem związał się na trzy lata. Jego zadaniem będzie wypełnienie luki po Michale Dębcu.

Przed trudnym wyzwaniem stanie natomiast Bartosz Filipak, który po odejściu Dawida Konarskiego do Asseco Resovii Rzeszów zostanie nowym atakującym Delecty i na jego barkach spocznie odpowiedzialność zdobywania punktów.

Filipiak to wychowanek bydgoskiego Chemika. W sezonach 2009/2010 i 2010/2011 sięgał po brązowy medal mistrzostw Polski kadetów, natomiast w 2010 i 2011 roku wybierano go najlepszym atakującym mistrzostw Polski.



W 2010 roku wraz z ekipą Chemika zajął drugie miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Otrzymywał także powołania do reprezentacji Polski kadetów i juniorów.

Ostatnie trzy lata spędził w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale, w której barwach w minionym sezonie wywalczył srebrny medal Młodej Ligi. Teraz przed urodzonym w 1994 roku atakującym otwierają się drzwi dorosłej siatkówki i to od razu na najwyższym ogólnopolskim szczeblu. – Cieszę się, bo dostałem szansę rozwijania swoich umiejętności w profesjonalnym klubie, jakim jest Delecta. Treningi z doświadczonymi zawodnikami na pewno dużo mnie nauczą. Jest to dla mnie duże wyróżnienie – cytuje Bartosza Filipiaka oficjalna strona klubu.

Atakujący, podobnie jak Bonisławski, podpisał trzyletni kontrakt. Według danych oficjalnej strony Młodej Ligi mierzy 195 centymetrów i legitymuje się zasięgiem w ataku na wysokości 343 cm. Obaj zawodnicy dołączyli tym samym drużyny, którą w nowym sezonie poprowadzi Marian Kardas. Oprócz Filipiaka i Bonisławskiego nowymi twarzami w Delekcie są: Miłosz Zniszczoł, Jan Nowakowski, Piotr Sieńko, Yasser Portuondo oraz Maikel Salas Moreno.

źródło: delectabydgoszcz.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved