Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Bartosz Kurek: Poradzimy sobie ze wszystkimi trudnościami

Bartosz Kurek: Poradzimy sobie ze wszystkimi trudnościami

fot. archiwum

Reprezentacja Polski w piątek i sobotę zmierzy się towarzysko z zespołem narodowym Serbii. - Sparingi z Serbią są dla nas ważnym przetarciem, ale myślę, że wynik będzie sprawą drugorzędną - przyznał przyjmujący Bartosz Kurek.

Bartosz Kurek jest jednym z przyjmujących powołanych przez Andreę Anastasiego na sparingi z reprezentacją Serbii. Zawodnik, który miniony sezon spędził w Rosji, zaznaczył, że po ciężkich treningach w Spale nie czuje jeszcze głodu siatkówki. – Na razie mamy ochotę łapać formę i pozbywać się zakwasów, które są po ciężkich treningach. Sparingi z Serbią są dla nas ważnym przetarciem, ale myślę, że wynik będzie sprawą drugorzędną. Oczywiście reprezentacja Polski nie wychodzi na boisko po to, żeby przegrać, nie zawsze jednak możemy wygrać. Najważniejsze w tych meczach będzie to, czy złapaliśmy system gry, czy jesteśmy gotowi do walki pod względem fizycznym i czy wystarczy szlifować elementy taktyczne. Jeszcze trochę pracy musimy na to poświęcić. To jest dobry materiał dla trenera. Ja myślę, że będzie dobrze – powiedział na łamach serwisu eurosport.onet.pl.

Po zgrupowaniu oraz meczach towarzyskich przyjdzie w końcu czas na oficjalne spotkania. Już niedługo biało-czerwoni rozpoczną walkę w Lidze Światowej. Na początek zmierzą się z zespołem Brazylii. Bartosz Kurek podkreślił, że tak naprawdę nie wiadomo, czego polski team może się spodziewać po rywalach. – To będą ciekawe starcia, wygrana będzie niewiadomą. Takie mecze są chyba najprzyjemniejsze do oglądania dla kibiców, gdy wynik nie jest łatwy do przewidzenia przed meczem. Ten mecz będzie wielką niewiadomą i będzie fantastyczną zabawą dla nas i dla rywali.

W tym sezonie „światówka” będzie się rządzić nowymi prawami i o awans do fazy finałowej na pewno nie będzie łatwo. – Musimy być przygotowani na ciężką walkę, musimy być przygotowani na to, że będzie ciężko od samego początku do samego końca. Jesteśmy zgraną grupą, tworzymy drużynę i poradzimy sobie ze wszystkimi trudnościami – powiedział przyjmujący reprezentacji.We wrześniu podopiecznych Andrei Anastasiego czekają zmagania w mistrzostwach Europy, które zostaną rozegrane w Polsce i Danii. – Mam nadzieję, że dotrzemy do tej ostatniej fazy mistrzostw. Pierwsze mecze rozegramy u siebie, w domu, więc będzie fantastycznie. To będzie świetna okazja do zaprezentowania się naszym kibicom. Mam nadzieję, że z ich pomocą awansujemy do fazy finałowej. A co zdarzy się tam? Nie wiem – zakończył Bartosz Kurek.

*Rozmawiał Krzysztof Gaweł
Cały wywiad w serwisie Eurosport.Onet.pl

źródło: eurosport.onet.pl, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved