Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Gawryszewski: Podoba mi się w Trójmieście

Bartosz Gawryszewski: Podoba mi się w Trójmieście

fot. Magdalena Bojdo

Bartosz Gawryszewski kolejny sezon spędzi w ekipie Lotosu Trefla Gdańsk. - Cieszę się na współpracę z nowym sztabem szkoleniowym. Myślę, że jest to duży krok naprzód i swego rodzaju moment przełomowy dla gdańskiej siatkówki - mówi.

 

W sezonie 2013/2014 nadal będziemy mogli oglądać cię w żółto-czarnych barwach. Cieszysz się, że spędzisz kolejny rok w Gdańsku?

Bartosz Gawryszewski:Jestem zadowolony z faktu, że w kolejnym sezonie dalej będę grać w Gdańsku. Cieszę się na współpracę z nowym sztabem szkoleniowym. Myślę, że jest to duży krok naprzód jeśli chodzi o ten klub i swego rodzaju moment przełomowy w siatkówce dla Gdańska.Kolejny sezon rozpoczniecie już z nowym szkoleniowcem. Pierwszym trenerem został Radosław Panas.

Bardzo pozytywnie nastawiam się na współpracę z trenerem Panasem. Jest to człowiek, który cały czas się uczy i ciężko pracuje, a to się ceni. W trakcie sezonu reprezentacyjnego jest obecny w Spale, gdzie współpracuje z trenerem kadry. Można powiedzieć, że jest to polski trener, który posiada włoską szkołę, czyli najlepszy warsztat, jaki istnieje, jeśli chodzi o siatkówkę. To z pewnością bardzo cieszy i daje możliwość dalszego rozwoju.

Miniony sezon zakończyliście na ósmym miejscu. Myślisz, że kolejny rok przyniesie wam lepsze wyniki?

Na pewno po minionym sezonie pozostał pewien niedosyt. Mamy to minimum, ale na pewno ten wynik nas nie satysfakcjonuje. Każdy z nas oczekiwał czegoś więcej. Wiedzieliśmy, że nas na to stać. Jednak uważam, że historia zakończyła się swego rodzaju happy endem – mamy ósme miejsce i pierwszy raz w historii awans do play-off. Myślę, że jeśli chodzi o budowanie drużyny, to wszystko trzeba robić małymi kroczkami. To na pewno zaowocuje.

Kilka tygodni temu rozpoczęła się karuzela transferowa. Czy jakiś transfer w polskiej lidze szczególnie cię zaskoczył?

Trudno powiedzieć. Ja osobiście czekam na to, co zrobi Rzeszów. Jeśli te nieoficjalne informacje na temat zawodników potwierdzą się, to na pewno będzie to z korzyścią dla polskiej ligi. Będziemy mogli cieszyć się z faktu, że najlepsi siatkarze na świecie wybierają PlusLigę.

Jakie masz plany na wakacje? Wypoczynek w Polsce czy może poza granicami kraju?

Zakończyliśmy sezon i na razie odpoczywam. Czy na wakacje wyjadę, czy też zostanę tutaj – to się jeszcze okaże. Bardzo mi się podoba w Gdańsku. Pierwszy raz podczas mojej przygody z siatkówką jestem w takiej sytuacji, że nie chce mi się wyjeżdżać z miejsca, w którym spędziłem cały sezon.

Masz jakieś swoje ulubione miejsce w Trójmieście?

Szczerze mówiąc, to nie wiem. Gdziekolwiek pojadę na terenie Trójmiasta, to bardzo mi się podoba. Jest tutaj zupełnie inny klimat niż w pozostałych rejonach Polski. Ludzie są otwarci, żyją pełnią życia. Wystarczy pójść do parku i zobaczyć jak ci wszyscy starsi ludzie jeżdżą na rowerze czy też rolkach. Ja najlepiej relaksuję się na spacerach.

Rozgrywki PlusLigi dobiegły końca. Teraz oczy wszystkich kibiców zwrócone są na reprezentację. Niedługo rozpocznie się Liga Światowa. Czy będziesz śledzić poczynania kadrowiczów?

Z chłopakami z reprezentacji znamy się nie od dziś. Jesteśmy stale w kontakcie, dzwonimy do siebie i jesteśmy na bieżąco. Jednak jakoś specjalnie nie śledzę wszystkich meczów. Jeśli jest jakieś ciekawsze spotkanie, to staram się je obejrzeć. Jednak na pewno wybiorę się do hali Ergo Arena na mecze Ligi Światowej, które będą odbywać się w Gdańsku.

* z zawodnikiem rozmawiała Anna Maszk

 

źródło: sport.trefl.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved